یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
آمادگی فولاد هرمزگان برای تامین ورق‌های مورد نیاز نیروی دریایی ارتش
26 مرداد 1402 - 9:17
شناسه : 35520
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد: مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت:شرکت فولاد هرمزگان به عنوان پیشرفته‌ترین کارخانه فولادی کشور، توانایی و آمادگی لازم برای همکاری با نیروی دریایی ارتش به ویژه در زمینه تامین تختال‌های فولادی مورد نیاز جهت تولیدی ورق دریایی و سرمایه‌گذاری مشترک را دارد.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد هرمزگان
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، عطاالله معروفخانی در جلسه با شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دلاوری‌های دریادلان ارتش در سال‌های اخیر به ویژه پیمودن دور دنیا توسط ناوگروه ارتش که باعث سرافرازی کشور در عرصه بین‌الملل شده است، بیان کرد: کارکنان شرکت فولاد هرمزگان همانند دریادلان ارتش، در یکی از گرم‌ترین نقاط کشور و سخت‌ترین شرایط آب‌ و هوایی مشغول تولید و خدمت‌رسانی جهادگونه به کشور هستند.

وی افزود: از آنجایی که شرکت فولاد هرمزگان پیشرفته‌ترین تکنولوژی تولید فولاد در کشور را دارد، آماده هر نوع همکاری با نیروی دریایی ارتش به ویژه تولید تختال‌های فولادی مورد نیاز ورق دریایی است که جهت ساخت کشتی‌ها و ناوها به کار می‌رود.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان تاکید کرد: شرکت فولاد هرمزگان طی سال‌های اخیر از نظر کمی بارها با ثبت رکوردهای روزانه، ماهیانه و سالانه حماسه‌آفرینی کرده و از این رو، از بعد کیفی آمادگی آن را داریم تمام توان خود را برای تامین نیازهای نیروی دریایی بگذاریم و بتوانیم گامی را در جهت تولید تختال مورد نیاز ورق‌های گرید دریایی برداریم.

در ادامه دریادار ایرانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در شرکت فولاد هرمزگان، تولید را سنگر جنگ اقتصادی در مقابله با جنگ ترکیبی استکبار جهانی دانست و عنوان کرد: افتخارات ناوگروه ارتش در پیمودن دور دنیا متعلق به همه مردم ایران به ویژه تولیدکنندگان فولاد است زیرا فولاد ناو و سازه فلزی آن تماما به دست توانمند تولیدکنندگان ایرانی طراحی و تولید شده است. امروز سازه فولادی تماما ایرانی توانست تمام اقیانوس‌های دنیا را بپیماید و برخلاف همه تصورات و پیش‌بینی‌ها این ناو ایرانی بدون کمترین آسیب به سلامت به کشور بازگشت.

وی تصریح کرد: فولاد پایه و اساس توسعه کشور به ویژه در حوزه دریا محسوب می‌شود. خوشبختانه در حوزه تولید فولاد توانمندی بسیار خوبی در کشور وجود دارد و می‌توان با توجه به اهمیت اقتصاد دریا و وجود فولادسازانی همچون فولاد هرمزگان، از این ظرفیت استفاده کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با ابراز علاقه به گسترش همکاری‌ها میان شرکت فولاد هرمزگان و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: نیروی دریایی آماده همکاری در سه زمینه تعمیر و نگهداری قطعات و تجهیزات، خرید پایدار تختال فولادی برای تامین ورق با گرید دریایی و سرمایه‌گذاری برای تولید ورق فولادی است. از این رو با توجه به اینکه شرکت فولاد هرمزگان نیز توانمندی خوبی در تولید تختال با گریدهای دریایی را دارد، می‌توانیم همکاری‌های خود را در همه زمینه‌ها گسترش دهیم.

لازم به ذکر است که فرمانده نیروی دریایی ارتش و هیئت همراه، با مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت فولاد هرمزگان ضمن بازدید از خطوط تولید شرکت فولاد هرمزگان، با توانمندی‌های این شرکت در تولید تختال‌های فولادی و نیز طرح‌های توسعه‌ای این شرکت آشنا شدند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.