پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
آمریکا، غول فولادی روسی را تحریم کرد
24 مرداد 1401 - 21:29
شناسه : 31207
آمریکا، شرکت فولادسازی «MMK» روسیه و مدیریت آن، ویکتور راشنیکوف را به فهرست نهادهای تحریم‌ شده خود اضافه کرد.
ارسال توسط : منبع : کالا‌خبر
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، این اقدام یکی دیگر از اقدامات تنبیهی در واکنش به تهاجم روسیه به اوکراین در ماه فوریه بوده است. به این امید که تحریم‌های فولادی، فشار اقتصادی بیشتری را متوجه روسیه کند.

با این وجود نمی‌توان از این واقعیت که «MMK» یکی از بزرگ‌ترین فولادسازان جهان و یکی دیگر از مالیات‌دهندگان اصلی روسیه است که به پابرجایی خزانه دولت این کشور کمک می‌کند، چشم‌پوشی کرد.

از زمان اعلام این تحریم در دوم ماه آگوست امسال، هر دو طرف تا اول ماه سپتامبر فرصت دارند هرگونه تراکنش جاری با این شرکت روس یا شرکت‌های تابعه آن را خاتمه دهند. این امر شامل هر دارایی است که شرکت روسی، ۵۰ درصد یا بیشتر (به صورت مستقیم و یا غیر‌مستقیم) در آن سهام دارد.

شرکت «MMK» تقریبا ۱۴ میلیون تن فولاد خام در سال گذشته تولید کرده است که نشان‌دهنده افزایش ۱۷ درصدی نسبت به سال قبل از آن است. از سوی دیگر، این شرکت فولادی روس، تحریم آمریکا را غیر‌ معقول خوانده و بیان کرده است که این تحریم، اثر معکوس خواهد داشت.

«MMK» در حال بررسی تصمیم مقامات آمریکایی، ارزیابی تاثیر بالقوه آن و امکان به چالش کشیدن تحریم‌های اعمال‌شده با تمام ابزارهای موجود است. در کل، با توجه به بعد مسافتی موجود، حجم زیادی از محصولات این شرکت وارد امریکا نمی‌شده است.

همچنین شایان ذکر است که در ماه آوریل، شرکت «MMK»، برنامه‌های خود را برای افزایش همکاری با بازارهای آسیای مرکزی و جنوب شرقی اعلام کرد. با توجه به اتصال خط ریلی با چین، بازار چین برای این کارخانه روس، چذابیت ویژه‌ای دارد و از سوی دیگر، خطر تحریم آن نیز در عمل وجود ندارد.  به نظر می‌رسد راشنیکوف از سوی استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا، سوئیس و بریتانیا نیز تحریم شده است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.