دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
آیا طلا آماده صعود جدیدی در روزهای پایانی ۲۰۲۰ می‌شود؟
30 آذر 1399 - 10:46
شناسه : 3605
با حساب جدیدی که بازارها روی اعلام محرک‌های مالی بیشتر در آمریکا باز کرده‌اند، تحلیلگران پیش بینی می‌کنند قیمت طلا آماده صعود بیشتر در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ می‌شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از ایسنا، با حساب جدیدی که بازارها روی اعلام محرکهای مالی بیشتر در آمریکا باز کرده اند، تحلیلگران پیش بینی می کنند قیمت طلا آماده صعود بیشتر در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ می شود.;
اونس طلا در پایان هفته گذشته مقاومت در سطح روانی مهم ۱۹۰۰ دلار را تست کرد اما نهایتا در پایین این سطح بسته شد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با یک دلار و ۵۰ سنت معادل ۰٫۱ درصد کاهش، در ۱۸۸۸ دلار و ۹۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته حدود ۲٫۵ درصد افزایش داشت.
طلا هفته گذشته که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا تاکید کرد بانک مرکزی تا زمان بهبود بازار کار و رشد نرخ تورم به دو درصد به خرید اوراق قرضه ادامه خواهد داد، حدود ۷۰ دلار افزایش قیمت داشت.
پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکومتالز اظهار کرد: هدف گیری طلا برای رسیدن به سطح ۱۹۲۵ دلار تا کریسمس همچنان قابل دستیابی است. پاول روشن کرده که تحکیم سیاست پولی تا سال ۲۰۲۳ اتفاق نخواهد بود و سیاست پولی تسهیلی حداقل دو سال ادامه خواهد داشت.
هاگ تا زمانی که وضعیت اقتصاد جهانی در سه ماهه سوم سال آینده عادی شود، به رشد قیمت طلا خوش بین است. وی به کیتکونیوز گفت: از نقطه نظر مالی، بانکهای مرکزی به سیاست تسهیل پولی ادامه می دهد که به معنای افزایش کسریها و افت ارزش دلار خواهد بود. در چنین فضایی بایستی به فلزات ارزشمند خوش بین بود.
دو عامل مورد توجه بازار در هفته جاری اقدامات محرک مالی آمریکا و بریگزیت خواهند بود.
به گفته استراتژیستهای فارکس موسسه ING، سرمایه گذاران همچنان منتظرند ببینند آیا سیاستمداران در اروپا می توانند به توافق پسابریگزیت دست پیدا کنند و آیا کنگره آمریکا می تواند مانع از تعطیلی دولت شود. پیش بینی این موسسه پیشرفت در هر دو بخش و ادامه ضعف ارزش دلار است.
هاگ انتظار دارد طلا در تلاش برای رسیدن به سطح ۱۹۲۵ دلار با مقاومت در سطح ۱۹۰۰ دلار روبرو شود.
چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار گروه لاسال فیوچرز سطح ۱۹۱۴ دلار را به عنوان یک سطح مقاومتی قوی در معاملات هفته جاری عنوان کرد و گفت: اگر طلا به پایین سطح ۱۸۷۷ دلار سقوط کند، حالت دفاعی پیدا خواهد کرد.
بر اساس گزارش کیتکونیوز، هفته جاری بازارها منتشر انتشار آمار نهایی تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه سوم، فروش خانه و همچنین شاخص قیمت مسکن و فروش خانه های نوساز در آمریکا هستند. تحلیلگران همچنین به شاخص قیمت هزینه مصرفی شخصی و آمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری و سفارش کالاهای بادوام توجه خواهند داشت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.