دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
آینده روشن بازار نفت
09 تیر 1400 - 10:29
شناسه : 14561
دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در پنجاه و سومین نشست کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک (JTC) که روز سه‌شنبه، هشتم تیرماه به‌صورت ویدیو کنفرانس با هدف بررسی تازه‌ترین تحولات بازار نفت و چشم‌اندازهای آینده برگزار شد، گفت: بر این باور هستیم تصویر شفافی که با تلاش‌ها برای بهبود شرایط ویروس کرونا ایجاد شده است، وضعیت بازار نفت و چشم‌انداز آن در آینده را بهبود خواهد بخشید.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، این نشست به‌منظور آماده‌سازی سی و یکمین نشست کمیته مشترک نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) و هجدهمین نشست وزیران این سازمان که به ترتیب ۳۰ و یکم ماه ژوئن مصادف با نهم و دهم تیرماه برگزار می‌شوند، تشکیل جلسه دادند.

محمد سانوسی بارکیندو دبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با تاکید بر نقش حیاتی این کمیته در ارائه تجزیه و تحلیل فنی با کیفیت بالا از تازه‌ترین تحولات بازار نفت، اظهار داشت: تحقیقات و ارزیابی‌های انجام شده توسط این کمیته نقش اساسی در روند تصمیم‌گیری توافق‌نامه همکاری (DOC) دارد. لذا شرکت‌کنندگان در این توافق‌نامه نقش مهم و ارزشمندی در تسریع روند بازگرداندن تعادل به بازار نفت داشته‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تصویر کلی روشن‌تری که با تلاش‌های انجام شده برای بهبود همه‌گیری ویروس کرونا ایجاد شد، سبب بهبود قابل توجه شرایط بازار نفت و چشم‌انداز روشن آن در آینده شده است.

شایان ذکر است که در گزارش ماهانه بازار نفت اوپک طی ماه ژوئن برآورد شد که تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۱، ۶ میلیون بشکه در روز افزایش یابد، در حالی که نرخ رشد اقتصادی جهان در همین مدت ۵.۵ درصد پیش‌بینی شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.