دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024 ساعت ×
آیین بهره‌برداری از طرح انتقال آب خلیج‌فارس به مرکز و شرق کشور
23 اسفند 1399 - 12:13
شناسه : 8932
با حضور ویدیوکنفرانسی رییس‌جمهور انجام شد؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت از آیین بهره‌برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج‌فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس‌جمهور خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: این آیین روز یکشنبه به صورت ویدیوکنفرانسی با حضور رییس‌جمهور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به جزییات این پروژه، افزود: قطعه دو خط ۱ انتقال آب خلیج‌فارس به صنایع سرچشمه و قطعه سه خط ۱ انتقال آب از خلیج‌فارس به شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در اردکان طی این روز افتتاح می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: عملیات اجرایی خط دو انتقال آب از خلیج‌فارس به استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز با دستور ویدیوکنفرانسی رییس جمهور، افتتاح می‌شود. همچنین روز یکشنبه عملیات اجرایی خط سه انتقال آب از خلیج‌فارس به استان اصفهان به بهر‌ه‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی خط ۴ انتقال آب به سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: در این روز به صورت همزمان، عملیات اجرایی انتقال آب از دریای عمان (چابهار) به زاهدان نیز آغاز می‌شود.

شایان ذکر است که وزیر صمت، حجم سرمایه‌گذاری در این طرح ملی انتقال آب خلیج‌فارس و دریای عمان را یک هزار و ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وزیر صمت در پایان خاطرنشان کرد: به عینیت رسیدن این رویای ناباورانه، با افتتاح کامل خط اول و با این ریل‌گذاری صحیح و اجرای خطوط ۲ و ۳ و ۴، حیات و امید به توسعه پایدار را در فلات مرکزی و شرق کشور شاهد خواهیم بود. انجام این طرح از منویات مقام معظم رهبری (مد‌ظله‌العالی) و مورد تاکید ریاست محترم جمهوری بوده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.