سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
اتحادیه اروپا دیگر نگران مجوز نورد استریم ۲ نیست
08 آبان 1400 - 11:58
شناسه : 19806
براساس گزارش‌های منتشر شده، وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که صدور گواهینامه خط لوله گازی نورد استریم 2 تهدیدی برای تامین گاز اتحادیه اروپا ایجاد نمی‌کند.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وزارت اقتصاد آلمان روز سه‌شنبه چهارم آبان‌ماه اعلام کرد که صدور مجوز خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ که گاز روسیه را به آلمان منتقل می‌کند تهدیدی برای عرضه گاز به اتحادیه اروپا نخواهد بود و مانع بزرگ خط لوله مورد مناقشه را برطرف می‌کند. در حالی که این خط لوله آماده آغاز عملیات است، هنوز به تاییدیه برنامه‌ریز آلمانی و تجزیه‌وتحلیل عرضه توسط این وزارتخانه نیاز دارد. لذا  این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزارت اقتصاد در تحلیل خود به این نتیجه رسیده است که اعطای گواهینامه تهدیدی برای امنیت عرضه گاز به آلمان و اتحادیه اروپا نیست.

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد که تجزیه‌وتحلیل خود را پس از گفت‌وگو با کشورهای همسایه اتحادیه اروپا به این برنامه‌ریز ارائه کرده است و به کشورهای ایتالیا، اتریش، لهستان، جمهوری چک، مجارستان، استونی، لتونی و لیتوانی فرصتی برای مشورت داده شده بود.

شایان ذکر است، این برنامه‌ریز آلمانی تا اوایل ماه ژانویه فرصت دارد طرح گازی نورد استریم ۲ را تایید کند، اما ممکن است زودتر تصمیم خود را بگیرد. این تاییدیه به کمیسیون اروپا می‌رود که دو ماه دیگر فرصت دارد نتیجه را اعلام کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.