یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
اتمام تعمیرات اساسی کارگاه نورد ذوب‌آهن
19 مهر 1400 - 15:18
شناسه : 18973
تعمیرات اساسی کارگاه نورد ۶۵۰ بر اساس برنامه پیش بینی شده از بیست و هفت شهریورماه تا دوم مهرماه سال جاری با موفقیت انجام شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدرضا یزدان پناه مدیر برنامه‌ریزی و نظارت برنگهداری و تعمیرات ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به اهمیت اجرای دقیق و صحیح تعمیرات اساسی کارگاه نورد ۶۵۰، اظهار داشت: با توجه به جایگاه بالای کارگاه نورد ۶۵۰ در تولید محصولات فولادی کارخانه به ویژه تولید مقاطع جدید فولادی نظیر انواع ریل، انواع تیرآهن‌های سایز بالا، آرک‌ها، ورق‌سازه‌های فولادی و شمش‌ها، اجرای کامل و با کیفیت این تعمیرات مطابق با زمانبندی پیش‌بینی شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود. از این رو با انجام بررسی‌های لازم و تعیین خطوط بحرانی تعمیرات، سعی شد تا با استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌های کارگاه تعمیر تجهیزات و پرسنل پروژه‌ای پیمانکاران مدیریت مهندسی نت، سرعت عمل بیشتری به اجرای فعالیت‌های تعمیراتی داده شود، تا بتوان در موعد پیش‌بینی شده خط تولید کارگاه راه‌اندازی کرد.

وی افزود: با توجه به عدم امکان توقف طولانی مدت خط تولید کارگاه نورد ۶۵۰ طی سنوات گذشته و ناشی از تعهدات کارخانه، کلیه تجهیزات خط تولید این کارگاه می‌بایستی در این تعمیرات تحت سرویس و تعمیر قرار می‌گرفتند. لذا با هماهنگی واحدهای مختلف، نیروهای اجرایی جهت اجرای سریع و دقیق این تعمیرات به صورت سه شیفت و تمام وقت برنامه‌ریزی شدند. و با توجه به ضرورت کاهش گراف اولیه از دوازده شبانه روز به هفت شبانه روز به علت اهمیت تولیدات این کارگاه، فعالیت‌های کوره، خط و بستر با حداقل زمان لازم بررسی و گراف اجرایی تدوین شد.

اجرای ۸۰ ساعت تعمیرات اساسی در نورد ۶۵۰

محمد امین یوسف‌زاده مدیر مهندسی نورد نیز در این رابطه، گفت: کارگاه نورد ۶۵۰ آخرین بار در سال ۱۳۸۹ تعمیرات اساسی شده بود. البته سال ۱۳۹۷ یک تعمیرات ۱۲۰ ساعته و در فاصله سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۷ چند تعمیرات ۸۰ ساعته انجام شده بود، اما تعمیرات اساسی در این سطح صورت نگرفته بود. لذا در این توقف علاوه بر تعمیرات اساسی کارگاه همزمان ۳ عدد از بالک‌های جرثقیل کارگاه در خط ۶ و ۵ نیز تعویض و در عین حال همزمان پروژه نصب و راه‌اندازی اره و دریلینگ ۳ پروژه ریل در حال انجام بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با احجام سنگین تعمیراتی و شرایط خاص تجهیزات نورد ۶۵۰ بازهم تعمیرات در گراف تعیین شده هفت شبانه روز و با توجه به حضور حجم کثیری از نیروهای کارگاه، نت تعمیرات و پیمانکاران بدون هیچگونه حادثه انسانی و تجهیزاتی با شرایط مطلوب به پایان رسید و در موعد مقرر شمش‌گیری انجام شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.