جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024 ساعت ×
اتمام حفاری چاه ۴۴ دهلران
16 شهریور 1400 - 11:45
شناسه : 17365
مجری طرح‌های توسعه تنگ‌بیجار، استمرار و نگهداشت تولید میدان‌های غرب کشور گفت: چاه شماره ۴۴ دهلران در استان ایلام با بهره‌گیری از تجهیزات سرچاهی ساخت داخل با دبی اولیه یک هزار و ۵۰۰ بشکه در روز آماده بهره‌برداری شد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مسعود اسمعیلی مجری طرح‌های توسعه تنگ‌بیجار، استمرار و نگهداشت تولید میدان‌های غرب کشور، اظهار داشت: عملیات حفاری چاه شماره ۴۴ دهلران در مسیر اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت این میدان در دستور کار قرار گرفت و مطالعات، اجرای فعالیت‌های زیرسطحی و حفاری این چاه توسط مهندسان و کارشناسان امور فنی این شرکت پیگیری و محقق شد.

وی افزود: این چاه با نصب تسهیلات و شیرآلات سرچاهی، شن‌گیر (StoneTrape)، خطوط لوله درون واحدی و ایجاد جاده دسترسی و خطوط لوله جریانی انتقال به طول بیش از ۱۰ کیلومتر، نفت استحصال‌شده را برای فراورش به واحد نمک‌زدایی دهلران انتقال می‌دهد.

مجری طرح‌های توسعه تنگ‌بیجار و استمرار و نگهداشت تولید میدان‌های غرب کشور در پایان خاطرنشان کرد: تولید اولیه چاه شماره ۴۴ دهلران روزانه یک هزار و ۵۰۰ بشکه است که با پیش‌بینی‌های انجام‌شده تولید واقعی این چاه در آینده‌ای نزدیک افزایش می‌یابد. و به‌منظور افزایش تولید از این میدان، تکمیل چهار حلقه چاه دیگر نیز در حال اجراست که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال عملیاتی شوند.

گفتنی است، میدان نفتی دهلران از جمله میدان‌های مشترک در غرب کشور است که در گستره عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب قرار دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.