شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت ×
اتمام روزی پرنوسان برای بازار سرمایه
11 مهر 1400 - 14:48
شناسه : 18657
براساس گزارش‌های منتشر شده، بازار سرمایه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت و شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات توانسته بود تا رقم یک میلیون و ۴۸۱ هزار واحد نیز افزایش یابد در ساعات میانی روندی کاهشی به خود گرفت و تا رقم یک میلیون و ۴۷۴ هزار واحد نیز کاهش یافت. البته در ساعات پایانی دوباره توانست کمی صعودی شود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شاخص کل بورس امروز با سه هزار و ۲۱۳ واحد افزایش، رقم یک میلیون و ۴۷۶ هزار واحد را ثبت کرد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن دو هزار و ۲۴۸ واحد کاهش یافت و در رقم ۴۲۲ هزار و ۵۷۸ واحد ایستاد. علاوه بر این معامله‌گران این بازار ۸۹۷ هزار معامله به ارزش ۶۶ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال انجام دادند.

به طور کلی ۱۶۵ نماد بورسی مثبت و ۲۲۱ نماد بورسی منفی بودند که از میان آن‌ها صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، توسعه معادن و فلزات، گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پردیس و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

بازار فرابورس نیز مانند بازار بورس روزی پرنوسان داشت؛ به طوری که شاخص کل این بازار که در ساعات ابتدایی معاملات تا ۲۱ هزار و ۴۸۹ واحد افزایش یافته بود در ساعات میانی و پایانی روندی صعودی به خود گرفت و در نهایت با ۱۸ واحد افزایش در رقم ۲۱ هزار و ۳۲۰ واحد ایستاد. در این بازار ۵۱۰ هزار معامله به ارزش ۸۶ هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال انجام شد.

همچنین ۱۳۶ نماد فرابورسی مثبت و ۱۲۸ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریاساسول، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه‌گذاری صبا تامین و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی نسبت به سایر نمادها شرایط نامساعدی را برای فرابورس به ارمغان آوردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.