یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
اتمام قطعی برق صنایع کشور
28 شهریور 1400 - 12:20
شناسه : 18000
سخنگوی صنعت برق گفت: خوشبختانه از ۲ هفته گذشته قطعی برق در بخش خانگی اعمال نشده و خاموشی‌ها در کشور به پایان رسیده است.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه از دو هفته گذشته تاکنون خاموشی در بخش خانگی اعمال نشده است، اظهار داشت: اکنون می‌توانیم اعلام کنیم که زمان اوج مصرف تابستان امسال به پایان رسیده است.

وی با قدردانی از مشترکان برق در همه بخش‌های کشور که با صرفه‌جویی به این صنعت کمک کرده‌اند، افزود: هم‌اکنون شبکه سراسری برق و نیروگاه‌های کشور در حالت پایدار قرار دارد و تولید برق در حالت حداکثری خود است. لذا به منظور حفظ پایداری شبکه، از هفته گذشته سه نیروگاه بخار برای تعمیرات اساسی و دوره‌ای مطابق برنامه‌زمان‌بندی شده از مدار تولید خارج شده‌اند تا برای زمان اوج مصرف زمستان و تابستان سال آینده آماده باشند.

سخنگوی برق ضمن تشکر از تمام صنایع به ویژه کسانی که همکاری قابل توجهی در زمان اوج مصرف برق تابستان داشتند، گفت: مشترکان عمده با همکاری و کاهش مصرف توانستند شرایط را به گونه‌ای رقم بزنند که در کشور حداقل خاموشی را داشته باشیم و به همین دلیل اکنون شبکه سراسری در پایداری کامل قرار گرفته است.

رجبی با اشاره به اینکه اوج مصرف برق تابستان در مرداد با رقم ۶۷ هزار و ۱۲ مگاوات برای اولین بار در کشور رخ داد، بیان کرد: با کاهش مصرف برق که هم‌اکنون در کشور اتفاق افتاده به تدریج از حجم و تعداد برنامه‌های زمان‌بندی شده و اقدامات مدیریت بار کاسته می‌شود.

وی مشهدی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌های مربوط به مدیریت مصرف صنایع تا پایان شهریور ماه ادامه دارد، یادآور شد: البته این تفاهم‌نامه‌ها با توجه به شرایط فعلی، لزوما اجرا نمی‌شود، به طوری که هم‌اکنون هیچ‌گونه محدودیتی برای تامین برق صنایع وجود ندارد.

سخنگوی صنعت برق در پایان خاطرنشان کرد: روز گذشته صنعت برق بیش از پنج هزار مگاوات برق برای صنایع بزرگ کشور تامین کرده که البته این رقم در زمان کم باری معادل هشت هزار مگاوات بوده است. همچنین صنایع کوچک نیز طبق دستورالعمل‌ها در حال فعالیت هستند و تامین برق آن‌ها درحال انجام است. در همین راستا اعلام می‌کنیم خاموشی‌ها پایان یافته و هیچ محدودیتی برای مصارف برق صنایع وجود ندارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.