سه شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 9 April , 2024 ساعت ×
اجرای روشی نو برای ایمنی کارگران در گوره به جاسک
09 مرداد 1400 - 10:46
شناسه : 15638
مدیر تلمبه‌خانه شماره ۲ و ۴ طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در عین حال ملی بودن پروژه و نبود امکان تعطیلی آن، روشی با عنوان «ایمن اجرا» در پیش گرفته شد تا افزون بر حفظ ایمنی و سلامت کارگران، اجرای به‌موقع طرح نیز تضمین شود.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رضا علوی مدیر تلمبه‌خانه شماره ۲ و ۴ طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک یکی از مزیت‌های اصلی رقابتی این طرح را بالا رفتن دانش جمعی پیمانکاران و سازندگان دانست و اظهار داشت: به همین دلیل این طرح از پایه و اساس، ایرانی و متناسب با اقلیم و زیست‌بوم منطقه بوده است و پس از نیازسنجی طرح، گروه‌های زیادی در آن آغاز به‌کار کردند.

وی افزود: در بخش اجرا، کار مقداری سخت‌تر و در بخش خرید باز هم این مشکلات عدیده‌تر بود. سازندگان در فاصله‌ای اندک باید به‌سرعت به توانایی ساخت می‌رسیدند، بنابراین در مقوله ساخت کمک بسیاری به آن‌ها شد. در خصوص ارتباط بین سازنده و پیمانکار به‌عنوان یکی از نقاط اصلی طرح نیز اقدام‌های مطلوبی انجام شده است.

مدیر تلمبه‌خانه شماره ۲ و ۴ طرح گوره به جاسک، گفت: سال گذشته و ابتدای کار به‌دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی روبه‌رو شدیم که به‌دلیل ملی بودن طرح امکان تعطیلی آن وجود نداشت، بنابراین روشی با عنوان ایمن اجرا در پیش گرفته شد تا هم موجب ایمنی کارگران و هم ضامن اجرای پروژه باشد. به عبارت دیگر، هم تعداد نفرات پروژه حین کار کاهش نیابد و هم ایمنی کار تضمین شود. بر این اساس ابتدا مناطقی مشخص و افراد متخصص در آنها تقسیم شدند که خوشبختانه با پایش رفتار افراد، فرهنگ‌سازی، آموزش اجتماعی و اعمال قوانین سختگیرانه برای تردد، توانستیم با کمترین درصد ابتلا به کرونا طرح را تکمیل کنیم.

علوی در پایان با اشاره به اقدام‌های در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی حین اجرای طرح در مناطق میزبان، خاطرنشان کرد: بعضی اقدام‌ها شامل کارآفرینی، خرید اقلام، حل بعضی مشکلات افراد بومی و… انجام شده و از هر ۱۲۰ ساعت کار، یک ساعت زمان به آموزش اختصاص یافته است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.