سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
اجرای طرح کیفی یکپارچه‌سازی فنی لوله‌های نفت
25 اردیبهشت 1401 - 16:07
شناسه : 27809
به ‌منظور پاسخگویی به نیازهای صنایع نفت ایران در بخش تامین لوله‌های کینگ، شرکت لوله گستر اسفراین و مناطق نفت خیز جنوب، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در دومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، مازیار زند مدیرعامل شرکت لوله گستر اسفراین و علیرضا دانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، تفاهم‌نامه همکاری طرح کیفی یکپارچه‌سازی فنی لوله های نفت امضاء کردند. این طرح به منظور پاسخگویی به نیازهای صنایع نفت ایران در بخش تامین لوله‌های کینگ طراحی و تدوین شده است.

مازیار زند مدیرعامل تنها کارخانه تولید لوله‌های بزرگ نفتی جداری و جریانی کشور، اظهار داشت: اجرای این طرح سبب افزایش ظرفیت تولید،کاهش ضایعات و ارتقای شرایط کیفی تولید این کلای استراتژیک خواهد شد. یکسان‌سازی شاخص‌های ارزیابی کیفی محصولات در اندازه‌های مختلف همچنین هم‌گن شدن فرایندهای تکنیکی بازرسی و تولید لوله‌های خطوط انتقال (لاین پایپ)، با اجرای این تفاهم‌‌نامه از این پس عملیاتی خواهد شد.

پیش از این، نبود تمرکز سفارش‌گذاری‌های خط تولید در اندازه‌ها و متغیر بودن آن، عاملی برای عدم دسترسی به بهره‌وری حداکثری توان ساخت این لوله‌های فولادی صنعت نفت می‌شد که امید است، با اجرای این طرح اهداف مشترک مجموعه‌های تابعه وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت در پروژه‌های داخلی‌سازی لوله‌های فولادی بدون درز، با ضریب بیشتری محقق شود.

وی، ابلاغ آغاز رسمی این طرح را محصول هم‌افزایی بین بخشی و اعتماد وزارت نفت به سازندگان داخلی محصولات برشمرد و افزود: این توافق، زمینه‌ساز تولید محصولاتی با سطح کیفی بالاتر از استاندارد‌های لازم نظیر API است.

شایان ذکر است که واحد صنعتی لوله‌گستر اسفراین، تابعه ایدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت و تنها سازنده لوله‌های بزرگ نفتی و شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب نیز از بزرگ‌ترین واحدهای تابعه وزارت نفت است که تولید و تامین بیش از ۶۰ درصد نفت کشور را در اختیار دارد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.