جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 2 June , 2023 ساعت ×
اجرای چندین طرح توسعه‌ای در حوزه فولاد
08 دی 1400 - 14:47
شناسه : 22385
معاون مالی و اقتصادی «ومعادن» گفت: تنوع پرتفوی و حجم سرمایه‌گذاری این شرکت در سال ۱۴۰۰ تغییرات مثبت و رو به افزایش داشته است که با توجه به ظرفیت‌های جدید تعریف شده و میزان پیشرفت آن‌ها، افزایش سود قابل قبولی برای شرکت و سهامداران پیش‌بینی می‌شود.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مرتضی علی‌اکبری معاون مالی و اقتصادی «ومعادن» درباره تغییرات احتمالی قیمت مواد ولیه معدنی در آینده، اظهار داشت: قیمت‌ها در حوزه فولاد، همیشه به قیمت جهانی نزدیک بوده است، اما برای تامین‌کنندگان سنگ‌آهن که ماده اولیه برای تولید فولاد محسوب می‌شود، اختلاف قیمت بازار داخلی با جهانی ملموس بوده و همواره تلاش در جهت افزایش ضریب شمش فولاد به عنوان مبنای فروش، برای کاهش این اختلاف قیمت وجود داشته است. برای سال ۱۴۰۱ نیز این پیش‌بینی وجود دارد که قیمت­ها افزایش داشته باشد، اما با توجه به تجارب سال‌های پیش احتمالا نوسان زیادی در قیمت‌ها ایجاد نمی‌شود.

وی در خصوص فعالیت این شرکت در قالب پروژه‌های جدید، با اشاره به آغاز عملیات اجرایی چندین طرح توسعه‌ای هلدینگ، افزود: چندین طرح توسعه‌ای در حوزه زنجیره فولاد شامل فولادسازی، احیا و نورد با همکاری شرکت‌های گروه درحال پیگیری و اجراست و همچنین چندین پروژه در چند شرکت مستقل و به طور مستقیم تعریف شده است.

معاون مالی و اقتصادی «ومعادن» با بیان اینکه تلاش شده است مواد اولیه پروژه‌های تعریف شده در زنجیره فولاد توسط مجموعه گروه داخلی تامین شود، گفت: تامین شرایط و نیازهای این پروژه‌ها به صورت جدی توسط شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در حال پیگیری است و با توجه به وضعیت نقدینگی مناسب و شرایط حاکم بر زنجیره فولاد، پیش‌بینی می‌شود اجرای این طرح‌ها با سرعت و بدون چالش و توقف نسبت به گذشته انجام شود.

علی‌اکبری بیان کرد: تنوع پرتفوی و حجم سرمایه‌گذاری این شرکت در سال ۱۴۰۰ تغییرات مثبت و رو به افزایش داشته است که با توجه به ظرفیت‌های جدید تعریف شده و میزان پیشرفت آن‌ها، افزایش سود قابل قبولی برای شرکت و سهامداران پیش‌بینی می‌شود. همچنین از دیدگاه وی بازار سرمایه سال آینده شرایط بهتری خواهد داشت.

وی از برنامه این شرکت برای گسترش فعالیت در مناطق غرب، شرق و جنوب کشور خبر داد و یادآور شد: راه‌اندازی اولین شرکت سهامی عام پروژه کشور با عنوان تجلی از سوی «ومعادن» در جمع آوری سرمایه‌های خرد و به کارگیری آن در پروژه‌های بزرگ کشور تجربه موفقی بوده و مذاکرات اولیه برای تاسیس تجلی ۲ و تجلی ۳ در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم با تامین منابع جدید، پروژه‌های خیلی بزرگ را به مرحله اجرا برساند.

معاون مالی و اقتصادی «ومعادن» در پایان به موضوع قطع احتمالی گاز برای صنایع فولادی در برخی ایام فصل زمستان پرداخت و خاطرنشان کرد: صنایع فولادی هر ساله در ماه‌های گرم سال با چالش قطعی برق و در ماه‌های سرد با محدودیت تامین گاز مورد نیازشان مواجه هستند که بی‌شک این موضوع بر تولید تاثیر دارد؛ برای امسال نیز پیش‌بینی اعمال محدودیت مصرف گاز برای بازه زمانی یک‌ماه وجود دارد، این محدودیت چون هم در بخش معدن و هم صنعت اتفاق می‌افتد ممکن است در توازن زنجیره تولید خللی ایجاد نکند، اما به دلیل کاهش تولید، تعادل در عرضه و تقاضا را تحت تاثیر قرار می‌دهد و اگر واحدهای تولیدی دپو و ذخیره کافی برای این بازه زمانی داشته باشند صنعت فولاد و صنایع پایین‌دستی می‌توانند آثار چنین چالش‌هایی را به حداقل برسانند. همچنین شرکت‌های فولادی و معدنی مدتی است که افزایش تولید قابل ملاحظه‌­ای را در برنامه خود داشته‌­اند تا در زمان  قطعی برق یا گاز مقداری از کسری تولید را جبران کرده باشند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.