سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
اجرای ۲۰ پروژه پژوهشی و فناورانه در بخش معدن و صنایع معدنی
27 اسفند 1399 - 16:32
شناسه : 9249
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: این سازمان، 20 پروژه همکاری پژوهشی و فناورانه با جهاد دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی دارد که بیش از 60 درصد این پروژه‌ها به قرارداد تبدیل شده و در حال اجرا است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وجیه‌الله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه با رییس جهاد دانشگاهی و رییس مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار داشت: همزمان با واردات تکنولوژی از خارج، با در نظر گرفتن صرفه اقتصادی، اقدام به انتقال دانش فنی آن کرده و پس از بومی‌سازی و تولید محصولات، ساز و کارهایی نیز برای مصرف محصولات در صنایع اتخاذ کنیم تا محصولات تولیدی با توجیه استفاده در زمان تحریم، در انبارها دپو نشود.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از سازندگان پس از بومی‌سازی تجهیزات و قطعات افزود: اگر حمایت پس از ساخت نباشد، سازندگان دچار مشکل می‌شوند. بومی‌سازی از جمله وظایف ایمیدرو به عنوان سازمان توسعه‌ای است، و نگاه توسعه در کشور تنها ایجاد کارخانه نیست، بلکه دانش برای طراحی کارخانه است.

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی همچون فولادمبارکه، فولاد خوزستان، در جهت حمایت از ساخت داخل در کشور اثرگذار هستند.

حمایت از جهاد دانشگاهی؛ جزو سیاست‌های ایمیدرو

رییس هیات عامل ایمیدرو اذعان داشت: جهاد دانشگاهی با توجه به ارتباط با نخبگان و استادان و دانشجویان، می‌تواند حلقه ارتباطی محکمی را برای ایجاد هسته دانشی را در بخش معدن و صنایع معدنی ایجاد کند.

جعفری بیان کرد: هر جا جهاد دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی حضور پیدا کند ما حمایت می کنیم و این ارتباط جزو سیاست های ما است. امیدواریم از فرصت ایجاد شده، به توسعه کشور کمک کنیم.

آماده همکاری به صورت حرفه‌ای

حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی در این جلسه با بیان اینکه این نهاد در حوزه فنی مهندسی در گرایش‌های مختلف توانمندی مناسبی دارد، گفت: همواره تلاش کرده‌ایم با ایمیدرو ارتباط مناسبی برای اجرای پروژه‌ها داشته باشیم.

وی ادامه داد: خود را همراه و بازوی علمی و فناوری و اجرایی در حوزه تولید فناوری می‌دانیم و آماده همه گونه همکاری به صورت کاملا حرفه‌ای هستیم.

رییس جهاد دانشگاهی در خصوص توسعه فناوری در کشور گفت: یکی از راهکارها، این است که فناوری‌های وارد شده را به صورت مهندسی معکوس کنیم و همزمان در پروژه‌های جدید، امتیاز انتقال تکنولوژی را به دست آوریم.

طیبی ادامه داد: آخرین فناوری ساخته شده توسط جهاد دانشگاهی، ساخت بزرگ‌ترین الکتروفیلتر خاورمیانه و سومین در دنیا با دانش صد درصد ایرانی برای کارخانه گندله‌سازی سه چاهون است که به تازگی افتتاح شد.

به گفته وی، یکی دیگر از اقدامات انجام شده، ساخت پیشرفته‌ترین بخش قطار ملی مترو توسط این نهاد است.

۹٫۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در استان کرمان

امیر خرمی شاد معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو در این جلسه با بیان اینکه تعدادی از معادن بزرگ کشور در استان کرمان واقع شده است، گفت: از سال ۱۳۹۳ تاکنون، ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در استان کرمان سرمایه‌گذاری شده است که بر همین اساس، بخشی از آن افتتاح، و بخش دیگر تا سال ۱۴۰۳ افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.