یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
اجرای ۳ طرح گازی در منطقه پارسیان
20 آذر 1400 - 12:01
شناسه : 21605
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی مطرح کرد؛ مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از اجرای سه طرح بزرگ گازی به ارزش ۲۸۰ میلیون یور در این منطقه عملیاتی خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، ابوالحسن محمدی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در جریان سفر دو روزه با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به منطقه عملیاتی پارسیان، اظهار داشت: هم‌اکنون سه طرح ساخت ایستگاه تقویت فشار گاز هما، وراوی و مرکز تفکیک گاز تابناک با ارزش ۲۸۰ میلیون یورو در این منطقه عملیاتی در حال اجراست.

وی با یادآوری اینکه تولید از منطقه عملیاتی پارسیان از سال ۱۳۸۲ از میدان گازی تابناک آغاز شد، افزود: این منطقه با برخورداری از هفت مرکز جمع‌آوری، یک مرکز تفکیک گاز و ۸۰۰ کیلومتر خط لوله، در گستره راه‌های مواصلاتی به وسعت ۳۲۰ کیلومتر اکنون ۹ درصد از گاز تولیدی کشور و خوراک پالایشگاه گازی پارسیان را تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در پایان با اشاره به مسائل نیروهای انسانی در این منطقه عملیاتی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زمینه فنی هیچ مشکلی در زمینه تولید وجود ندارد، اما حمایت از برنامه‌های انگیزشی منابع انسانی در کمیسیون انرژی بسیار مهم است، زیرا شرایط را فراهم می‌کند تا بتوانیم هسمو با اهداف جمهوری اسلامی، جبهه تولید را بدون حضور خارجی‌ها در کشور پیش ببریم.

گفتنی است، منطقه عملیاتی پارسیان یکی از مناطق عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در حوزه سه شهرستان لامرد، مهر و خنج در جنوب استان فارس قرار دارد و با راهبری میدان‌های گازی هما، شانول، وراوری و تابناک خوراک مورد نیاز پالایشگاه گاز پارسیان را تامین می‌کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.