سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
احتمال جنگ قیمتی جدید با افزایش تولید نفت آمریکا
30 فروردین 1400 - 15:35
شناسه : 10735
مدیرعامل شرکت نفتی پایونییر نچرال ریسورسز آمریکا گفت: احیای تولید نفت آمریکا، به یک جنگ قیمتی دوباره منجر می‌شود.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اسکات شفیلد اعلام کرد که در صورت احیای تولید نفت آمریکا و افزایش عرضه این کشور به مقدار یک میلیون بشکه در روز، صنعت نفت ایالات متحده با جنگ قیمتی دیگری روبه‌رو می‌شود.

ائتلاف سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه (اوپک پلاس)، ماه مارس سال گذشته میلادی و پس از سقوط تقاضا در پی شیوع ویروس همه‌گیر کرونا و رسیدن تولید نفت خام ایالات متحده به ۱۳ میلیون بشکه در روز و چند هفته پیش از این همه‌گیری، شکسته شد.

اسکات شفیلد گفت: اوپک و روسیه از رشد بیش از حد ما ناراحت بودند، اگر ما افزایش تولید بیش از حد را آغاز کنیم، شاهد جنگ قیمتی دیگری خواهیم بود. همچنین با کاهش مازاد روزانه یک میلیون بشکه‌ای عربستان در اوایل سال جاری میلادی و غافلگیری بازار، همچنان معتقد هستیم که تولید نفت ایالات متحده دوباره افزایش نخواهد یافت، زیرا تولیدکنندگان از عواقب افزایش تولید آگاه هستند و به محدودیت عرضه ادامه خواهند داد. اگر هم سال آینده یک میلیون بشکه در روز به تولید بی‌افزاییم، با جنگ قیمتی دیگری وارد سال ۲۰۲۳ مواجه می‌شویم.

در این راستا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (IEA) برآورد کرده است که تولید نفت خام این کشور در سال ۲۰۲۲، در مقایسه با میانگین سه ماهه دوم ۲۰۲۱، یک میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد.

بر اساس برآورد اخیر این نهاد، تولید نفت این کشور قرار است از میانگین ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز طی سه ماهه دوم امسال به حدود ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز طی سه ماه چهارم برسد. در این راستا انتظار می‌رود تولید نفت ایالات متحده در سه ماهه چهارم سال آینده، به ‌طور میانگین به بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز و حدود ۱۲ میلیون و ۱۸۰ هزار بشکه در روز برسد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.