یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۴۰۲ Sunday, 18 February , 2024 ساعت ×
اختصاص ۱۰ هزار مگاوات برق به صنایع معدنی
22 شهریور 1400 - 14:10
شناسه : 17695
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت طی بازدید از پروژه سیلیکون متال شهرستان بروجرد گفت: ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق برای معادن و صنایع معدنی کشور اختصاص یافته است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اسدالله کشاورز معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر به بروجرد و بازدید از پروژه سیلیکون متال این شهرستان، اظهار داشت: برای ایجاد هر فرصت شغلی ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که با افزایش قیمت‌ها، این هزینه‌ها نیز افزایش یافت. همچنین از آنجایی که ایجاد فعالیت اقتصادی برای اولین بار ریسک‌پذیر است و با توجه به شرایط اقلیمی طی چند دهه آینده مشکل تامین انرژی داریم، تاسیس شهرک سیلیکون متال و تولید سلول‌های خورشیدی کاری پسندیده است و می‌تواند در این راستا موثر باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق برای صنایع معدنی در نظر گرفته شده که با احداث نیروگاه، برق مصرفی را تامین کنند. در کنار احداث نیروگاه، مصرف گاز نیز بالا می‌رود که برنامه‌هایی برای این موضوع نیز اندیشیده شده است.

گفتنی است، پروژه سیلیکون متال بروجرد با ظرفیت ۳۴ هزار تن در سال و با پیش‌بینی اشتغال بیش از یک هزار نفر در صورت تامین اعتبار به بهره‌برداری خواهد رسید. در حال حاضر فاز اول این پروژه در دستور کار است و این طرح در پنج فاز تعریف شده که فاز اول آن ۲۲ بهمن ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد. هم‌اکنون نیاز کشور به سیلیکون متال ۱۶ هزار تن است که از خارج کشور وارد می‌شود و با بهره‌برداری از این پروژه می‌توان نیاز کشور را تامین کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.