سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
اختصاص ۲۰ میلیون بشکه نفت به شرکت‌های انرژی آمریکا
23 شهریور 1400 - 16:33
شناسه : 17777
براساس گزارش‌های منتشر شده، ایالات متحده آمریکا برای هشت شرکت در حوزه انرژی مجوز برداشت و خرید نفت خام از ذخیره‌سازی راهبردی این کشور را صادر کرد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وزارت انرژی آمریکا روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه در بیانیه‌ای آنلاین اعلام کرد که ماه گذشته میلادی اجازه برداشت از ذخیره‌سازی راهبردی نفت کشور خود را در اختیار چند شرکت گذاشته است. همچنین در این بیانیه که تاریخ صدور آن دهم سپتامبر (۱۹ شهریورماه) بود، آمده است که وزارت انرژی آمریکا در قراردادهایی، ۲۰ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی نفت راهبردی خود را به هشت شرکت اختصاص داده است. لذا بر اساس این قراردادها، مقدار یادشده از ذخیره‌سازی راهبردی نفت آمریکا در اختیار شرکت‌های آتلانتیک، شورون، اکسون موبیل، ماراتون پترولیوم، موتیوا، فیلیپس ۶۶، یونیپک و والرو قرار گرفته است.

وزارت انرژی آمریکا روز دوشنبه مورخ یکم شهریورماه اعلام کرده بود که تا ۲۰ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی‌ راهبردی نفت آمریکا (SPR) را برای اجرای قانونی که در سال‌های اخیر تصویب شده است، می‌فروشد.

گفتنی است، کنگره آمریکا طی سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن دولت فدرال باید هزینه‌های تحقیقات پزشکی و مدرنیزه کردن این تأسیسات را از ذخیره‌سازی‌ راهبردی نفت این کشور تأمین کند. بر اساس قانون تصویب‌شده در سال ۲۰۱۵، ۵۸ میلیون بشکه از این ذخایر در فاصله سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ فروخته می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.