پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
اختصاص ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب به صنایع اصفهان
10 مهر 1400 - 12:57
شناسه : 18552
استاندار اصفهان در دهمین جلسه کارگروه زیربنایی سال جاری گفت: در طرح ملی انتقال آب از خلیج ‌فارس به فلات مرکزی و شرق کشور ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب به این استان تخصیص پیدا خواهد کرد که تنها به صنایع داده خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عباس رضایی استاندار اصفهان در دهمین جلسه کارگروه زیربنایی سال جاری در استانداری اصفهان با بیان اینکه کم‌آبی اصلی‌ترین و حادترین مساله استان است، اظهار داشت: بیشترین تلاش استانداری صرف موضوع آب می‌شود و امیدواریم مسئولان بعدی استان نیز به همین میزان دغدغه تامین آب را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سهم آب انتقالی از خلیج‌فارس در آینده مُختص صنایع استان اصفهان است و هیچ ارتباطی به آب آشامیدنی، کشاورزی و حق‌آبه‌های استان ندارد، افزود: واحدهای بزرگ صنعتی استان از جمله ذوب‌آهن، فولادمبارکه، پالایشگاه و همچنین اتاق بازرگانی، استانداری و شهرداری اصفهان در اجرای این طرح مشارکت دارند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه بعضی از مسئولان سازمان‌ها تنها دستورالعمل‌های خشک و قانونی خود را می‌بینند، گفت: قانون برای گره‌گشایی از کار مردم است نه اینکه با استفاده از مواد قانونی، آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها در کار مردم مانع ایجاد شود. لذا مدیران و کارشناسان باید با دید باز از لابلای مواد قانونی در جهت حل و رفع مشکلات مردم ‌استفاده کنند.

۱۹۴ طرح مورد موافق قرار گرفت

علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۶۳ مصوبه به این نشست رسیده بود که از این تعداد با ۱۹۴ طرح موافقت و با ۲۶۷ طرح مخالفت شد. در این راستا طرح‌های مورد مخالفت بیشتر مربوط به اتاق‌های کارگری و موارد مصوب شده در بخش کارگروه کشاورزی بود که بیش از ۲۵۸ مورد به اتاق‌های کارگری اختصاص دارد. در نتیجه مصوبات جلسه امروز به شورای برنامه‌ریزی استان ارائه می‌شود و بعد از بررسی مصوب نهایی دریافت خواهد شد.

گفتنی است، در دهمین جلسه کارگروه زیر بنایی سال ۱۴۰۰ که با حضور استاندار برگزار شد، ۴۶۳ طرح مصوب، ۲۶۷ طرح رد و ۱۹۴ طرح مورد موافقت قرار گرفت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.