پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
اختلاف قیمت سنگ آهن با محصولات فولادی نشان از توزیع میلیاردها تومان رانت در این بخش دارد
12 آذر 1399 - 8:11
شناسه : 2385
نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: قیمت سنگ آهن در کشور ما نصف قیمت جهانی و قیمت محصولات فولادی 10 تا 20 درصد بالاتر از قیمت جهانی است که این اختلاف قیمت مفهومش آن است که میلیاردها تومان رانت در این بخش توزیع می شود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، محمدرضا پورابراهیمی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز (چهار شنبه ۱۲ آذر ماه ۹۹) مجلس با تأکید بر اصلاح قیمت سنگ آهن و چرخه کامل فولاد در کشور، گفت: الان قیمت سنگ آهن یک دوم قیمت جهانی است، اما قیمت فولادی که به دست مردم می‌رسد بعضا ۱۰ تا ۲۰ درصد بالاتر از قیمت جهانی است و مفهوم این امر این است که در این فرایند میلیارد‌ها تومان رانت توزیع می‌شود.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصلاح قیمت سنگ آهن تا محصول نهایی فولاد وظیفه وزارت صنعت است و باید انجام شود.
وی با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: ما هیچ اطلاعی از آخرین وضعیت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه مباحث اقتصادی نداریم. تأثیر آن بر فضای کسب و کارها و موضوعات مختلف واحدهای صنفی و… موضوعاتی است که ما درباره آن گزارشی نداریم.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: در مورد مسائل مربوط به کسب و کارهای فرهنگی و هنری که امروز متأسفانه به دلیل عدم توجه لازم در این بخش نابود می‌شود، هیچ اطلاعی نداریم. آقای دکتر قالیباف! از جنابعالی درخواست می‌کنیم گزارش کامل مصوبات ستاد ملی کرونا و همچنین گزارش عملکرد در ارتباط با آن را به کمیسیون‌های تخصصی به ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه کنید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.