دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
ارائه راه برون‌رفت از چالش‌ها توسط فولاد خوزستان
25 خرداد 1401 - 19:36
شناسه : 29067
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: برای برون‌رفت از چالش‌ها باید اصل چهل-‌شصت، یعنی 40 درصد کنترل هزینه‌ها و 60 درصد افزایش درآمدها مد نظر قرار داده شود.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، در جلسه کمیته راهبری شرکت فولاد اظهار داشت: محدودیت‌های برق طی سال گذشته، ضرر مالی ۱۲ میلیون تن معادل هشت میلیارد دلار در صنعت فولاد را به دنبال داشت. رقمی که می‌توانست اشتغال‌زایی ۶ تا هفت هزار نیروی کار را برای کشور رقم بزند. طی سال جاری پیش‌بینی می‌شود، این مقدار به ۱۰ میلیارد دلار برسد که مشکلات نقدینگی را به‌ همراه دارد. نیاز است هزینه‌ها با مطالعه بیشتر انجام شود.

وی افزود: امروز کمیته کنترل منابع با حضور معاونان خرید، فروش و بازاریابی، مالی و اقتصادی تشکیل شده و مدیریت کنترل هزینه‌کرد منابع انجام می‌شود. طی ماه جاری، بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل در دست انجام است. این طرح نظام توزیع اصلاح خواهد شد و مدیران را درگیر خواهد کرد. پس از اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، اگر برای کارکنان توجیه‌پذیری رخ نداده باشد، نیاز است که مدیران هر مجموعه جوابگو باشند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان، گفت: خوشبختانه در سال جاری، حد فاصل گرفتن مجوز از کمیته قرارداد تا تنفیذ به حداقل رسیده است، اما هنوز برای رسیدن به زمان استاندارد، نیاز به تلاش بیشتری است. در مجموعه فولاد خوزستان، خلق طرح‌های جدید و ایده مورد تشویق قرار می‌گیرد. مدیران طرح تشویق غیر نقدی کارکنان خلاق را دستور کار خود قرار دهند. کارکنان جدید الورود باید با آموزش کامل وارد محیط کار خود شوند.

ابراهیمی، بیان کرد: جلسات باید منتج به خروجی شوند و بر فرایندها تمرکز کنیم. شناسایی و به‌کارگیری نخبگان در واحدهای مختلف، از وظایف ذاتی مدیران سازمان است. نگاه اقتصادی به پروژه‌ها و کسب کار بسیار مهم است. عملکرد سه ساله برون‌سپاری پروژه‌های شرکت از دیدگاه صرفه اقتصادی، باید مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

علیرضا مخبر دزفولی قائم‌مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسئولیت‌های اجتماعی، طی برگزاری این جلسه اعطای وام به کارکنان را پاسخ به خواسته آن‌ها دانست و عنوان کرد: این وام سه خصوصیت دارد که می‌توان آن را حرکتی جهادی نامید. نخست اینکه برخلاف عرف بهره وام‌های بانکی کم‌بهره است، دوم اقساط آن طولانی‌مدت است و سوم اینکه برخلاف وام‌های قبلی تا پایان سال ۱۴۰۱، همه کارکنان شرکت از این شرایط دریافت تسهیلات بهره‌مند می‌شوند. این اقدام با حمایت مدیرعامل و پیگیری‌ها و جلسات متعدد با همراهی و تلاش معاونان منابع انسانی و امور اجتماعی، مالی و اقتصادی و همچنین همکاری بانک‌ها به مرحله اجرا رسیده است.

قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسئولیت‌های اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: روال پرداخت بانک‌ها با نظم مطلوب انجام شده و موجبات رضایت‌مندی کارکنان فراهم شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.