دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
ارتقا شاخص‌های HSEE در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
19 آذر 1399 - 7:17
شناسه : 2939
مدیر بهداشت ،ایمنی، محیط زیست و انرژی منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس از رشد 121 درصدی شاخص‌های HSEE در این منطقه عظیم اقتصادی و دستیابی به سطح خوب و مورد تایید سازمان ایمیدرو خبر داد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، «اردشیر سالاری» ضمن اشاره به برنامه ممیزی عملکرد HSEE شرکت‌های تابعه سازمان ایمیدرو، بیان داشت: این ممیزی از سال ۱۳۹۵ با حضور کارشناسان منتخب سازمان ایمیدرو در شرکت‌های تابعه سازمان به صورت سالانه انجام می‌شود. وی ادامه داد: در ابتدای امسال نیز علی‌رغم شیوع ویروس کرونا برنامه ممیزی متوقف نشد و با زحمات و برنامه‌ریزی‌های مدیریت HSEE سازمان ایمیدرو این ممیزی صورت پذیرفت.
مدیر بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در تشریح مواردی که مورد ممیزی قرار گرفته‌اند، بیان داشت: در این ممیزی، شاخص‌هایی نظیر زیرساخت‌های HSEE، کنترل ایمنی عملیات، کمیته‌های HSEE، مدیریت سبز، پسماند، آب و فاضلاب، فضای سبز، عملکرد پیمانکاران، میزان ریسک، آموزش، مشارکت کارکنان، معاینات طب کار، پایش آلاینده‌های محیط، کار و محیط‌زیست، سیستم واکنش در شرایط اضطراری و … ارزیابی شد.
وی ضمن اشاره به این که سطح امتیاز واحدها در ممیزی به پنج گروه شامل خیلی ضعیف، ضعیف، متوسط، خوب و عالی طبقه‌بندی‌شده است، گفت: منطقه ویژه در سال گذشته توانست با تلاش همه‌ی کارکنان از سطح ضعیف با رشد ۱۲۱ درصدی به سطح خوب و مورد تائید مدیریت HSEE سازمان برساند که نشان‌دهنده‌ی انجام اقدامات زیرساختی و افزایش نظارت‌ها در این حوزه است.
سالاری تاکید کرد: هیچ پیشرفتی در حوزه HSEE حاصل نمی‌شود مگر با همکاری، حمایت و همدلی همه‌ی بخش‌های یک سازمان و پیشرفت و جا دارد از تمام افرادی که در این توفیق نقش داشته‌اند، صمیمانه تقدیر و تشکر به عمل آورم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.