یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
ارزش تقریبی قراردادهای توسعه زیرساخت‌های لامرد ۲۰ هزار میلیارد ریال است
23 بهمن 1400 - 9:19
شناسه : 24496
مدیرعامل منطقه ویژه لامرد؛ منطقه ویژه اقتصادی لامرد، در راستای بسترسازی و ایجاد زیرساخت‌ها، با اهتمام و جدیت، تمام ظرفیت خود را در راستای تحقق این مهم به کار بسته و با تلاش مجموعه مدیریتی، علی‌رغم همه مشکلات و تنگناها، با توسعه زیرساخت‌ها، شاهد گسترش حضور سرمایه‌گذاران است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، احسان انصاری مدیرعامل منطقه ویژه لامرد با اشاره به ارزش تقریبی ۲۰ هزار میلیارد ریالی قراردادهای توسعه زیرساخت‌ها در این منطقه، اظهار داشت: این میزان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیرساخت منطقه صورت گرفته است که از جمله آن‌ها می‌توان به عملیات اجرایی احداث زیرساخت‌های سیویل، احداث خط انتقال برق ۱۳۲ کیلوولت، احداث سوله انبار گمرک و سوله انبار منطقه و همچنین نصب و راه‌اندازی باسکول دوم منطقه ویژه، اشاره کرد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های جدید در منطقه لامرد، افزود: از جمله سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، انعقاد قرارداد احداث دو مجتمع پتروپالایشگاهی با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام و پیش‌بینی حضور دو پتروشیمی دیگر تا پایان سال است. لذا امیدواریم که با احداث و ایجاد پتروشیمی‌ها در منطقه شاهد تحول و رونق در تولید و ایجاد اشتغال پایدار باشیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اشاره به دو طرح مهم و ملی در منطقه، گفت: خرید تضمینی آب از سرمایه‌گذار بخش خصوصی در قالب طرح انتقال آب از خلیج فارس به منطقه ویژه اقتصادی لامرد و بسترسازی آن برای توسعه در سطح استان و کشور و همچنین عملیات احداث آزاد راه لامرد به پارسیان برای سهولت دسترسی به اسکله بندر پارسیان را می‌توان از دیگر اقدامات برجسته منطقه اقتصادی لامرد و سازمان ایمیدرو نام برد و خاطر نشان کرد که ارزش حدودی پروژه‌های مذکور بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد ریال تخمین زده می‌شود.

انصاری در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی منطقه ویژه اقتصادی لامرد و ایمیدرو، به آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور لامرد به خنج اشاره و بیان کرد: با مشارکت ایمیدرو مراحل اولیه اجرای پروژه دو بانده کردن جاده روبه‌روی منطقه ویژه به منظور کاهش خطرات و حوادث جاده‌ای آغاز شده است.

وی در پایان کمک و حمایت از روستاهای مجاور آسیب دیده از سیل را در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این منطقه دانست و خاطرنشان کرد: در پی بارندگی‌های سیل آسا در لامرد و خسارت به مردم، منطقه ویژه اقتصادی لامرد عزم خود را در جهت کمک به مردم روستاهای همجوار جزم کرد و به همین منظور آبرسانی از منطقه ویژه به روستای مجاور و احداث ساختمان مسکونی برای دو خانواده آسیب دیده از سیل با اقدام خیرخواهانه پیمانکاران منطقه ویژه اقتصادی لامرد در دستور کار قرار گرفت.

لازم به ذکر است که منطقه ویژه اقتصادی لامرد از مجموعه‌های تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در جنوب استان فارس و همجوار با دو استان هرمزگان و بوشهر (عسلویه) است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.