پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
استخراج مواد معدنی از معادن استان یزد
08 تیر 1401 - 18:46
شناسه : 29672
مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به ظرفیت استخراج معادن، گفت: سالانه بیش از ۶۹ میلیون تن ماده معدنی از معادن استخراج می‌شود که استان یزد، در رتبه دوم کشور قرار دارد.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری صداوسیما
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، محمدرضا علمدار مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، با اشاره به ظرفیت استخراج معادن، اظهار داشت: سالانه بیش از ۶۹ میلیون تن ماده معدنی از معادن کشور استخراج می‌شود که استان یزد در رتبه دوم قرار دارد. استان یزد همچنین با داشتن ۶۴۱ معدن و تنوع ۴۵ ماده معدنی، رتبه اول را در این زمینه دارا است. همچنین سال گذشته، بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان از درآمد معادن استان یزد به حساب خزانه کشور واریز شد.

در ادامه مهران فاطمی استاندار یزد، گفت: دولت بر اساس قانون اصلاح معادن، موظف است ۱۵ درصد از حقوق دولتی خود را به اعتبارات استان اضافه کند و اعتبار هم باید برای زیرساخت، رفاه و توسعه منطقه‌ای که معدن در آن واقع شده است، صرف شود.

وی افزود: مبلغی که باید از عواید دولتی معادن به حساب استان واریز می‌شد، بیش از یک هزار میلیارد تومان برشمرده می‌شود اما متاسفانه فقط ۳۰ میلیارد تومان آن واریز شده است. به دنبال بازپس‌گیری حقوق از دست رفته استان هستیم تا عواید آن، صرف بهسازی و آبادانی مناطق واقع شده در محدوده معادن شود.

محمدرضا صباغیان رییس مجمع نمایندگان استان یزد، در پایان خاطرنشان کرد: دولت قادر به ایفای تعهد خود برای برگرداندن حقوق دولتی معادن به استان‌ها نیست. درآمدی که معادن به حساب خزانه واریز کردند، صرف امور جاری دولت و پرداخت حقوق‌ها شده است که باید طبق قانون عمل شود و این موضوع را به صورت جدی با تشکیل شورای معادن در استان دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.