یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
اصحاب رسانه در ذوب‌آهن اصفهان
29 خرداد 1401 - 9:29
شناسه : 29168
خبرنگاران حوزه صنعت و معدن کشور در راستای افزایش تعامل و همکاری ذوب‌آهن اصفهان و رسانه‌ها و آشنایی نزدیک‌تر این خبرنگاران با خط تولید شنبه 28 خرداد ماه 1401، در قالب برنامه تور رسانه‌ای از این مجتمع عظیم صنعتی بازدید به عمل آوردند.
ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، احمد اکبری معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت ذوب‌آهن اصفهان در جمع این خبرنگاران، اظهار داشت: سرمایه‌های انسانی ذوب‌آهن اصفهان که در بخش‌های گوناگون خط تولید، شاهد تلاش و کوشش آن‌ها بودید، اساسی‌ترین دارایی‌های کارخانه محسوب می‌شوند، چراکه بدون حضور آن‌ها و دانش و اندیشه پویایی که دارند، این ماشین‌آلات و تجهیزات کارایی نخواهند داشت.

وی افزود: برای حفظ سرمایه‌های انسانی و توسعه شایستگی‌ها و توانمندی‌های آن‌ها، سلامتی این افراد در اولویت اول ما قرار دارد و این مهم رسالت اولیه ذوب‌آهن اصفهان از بدو تاسیس تاکنون است.

ذوب‌آهن اصفهان دوست‌دار محیط‌زیست و فضای سبز

معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت شرکت، گفت: این کارخانه اقدام به کاشت فضای سبز به مساحت ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار فضای سبز منحصربه‌فرد کرده است که سرانه فضای سبز شرکت به ازای کارکنان، بیش از یک هکتار تعریف می‌شود. همچنین در کنار انجام این کار، کارخانه یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین بیمارستان‌های سطح کشور را دارا است که در کنار خدمت‌رسانی به کارکنان شرکت و خانواده‌های آن‌ها به عموم هموطنان عزیز در امر سلامت یاری می‌رساند.

ذوب‌آهن اصفهان، مادر صنعت فولاد ایران

علیرضا امیری مدیر روابط‌عمومی ذوب‌آهن اصفهان نیز در نشست با این خبرنگاران، بیان کرد: تولید فولاد در ایران ثمره احداث ذوب‌آهن اصفهان است؛ این کارخانه عظیم صنعتی به عنوان یک آرمان ملی با حضور نیروهای مختلف از سطح کشور و تلاش شبانه‌روزی آن‌ها طی چهار سال ساخته شد که این دستاورد بی‌نظیر به عنوان یک رکورد ثبت شد.

وی اضافه کرد: احداث شهر فولادشهر از جمله دستاوردهای دیگر ذوب‌آهن اصفهان است که به عنوان یک شهر مدرن ساخته شد و یک مسئولیت اجتماعی بزرگ به شمار می‌رود. از زمان ساخت ذوب‌آهن تاکنون حدود ۱۴۰ هزار نفر در آموزشگاه این کارخانه آموزش دیدند و در صنایع مختلف کشور مشغول شدند و این رویکرد تاکنون ادامه دارد.

امیری عنوان کرد: دوران دفاع مقدس نیز برای ذوب‌آهن اصفهان برگ زرین دیگری محسوب می‌شود زیرا این کارخانه در کنار حفظ خط تولید، برای پشتیبانی از جبهه‌های جنگ با اعزام ۱۴ هزار نفر رزمنده و ارسال قطعات و تجهیزات، نقش بی‌بدیلی را ایفا کرد که سند افتخار آن تا همیشه جاودانه خواهد بود.

مدیر روابط‌عمومی ذوب‌آهن اصفهان ادامه داد: ذوب‌آهن اصفهان با بهره‌مندی از انواع گواهینامه‌های ملی و بین‌المللی مطابق با استانداردهای روز دنیا، انواع محصولات فولادی مانند ریل، آرک معدن، انواع تیرآهن، میل‌گرد و…، را تولید و در کنار تامین نیاز بازار داخل، نیمی از محصولات خود را صادر می‌کند.

وی گفت: این شرکت در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی پساب شهرهای فولادشهر، مینادشت و ۱۱ روستای شهرستان فلاورجان و همچنین زرین‌شهر را خریداری کرده و در سیکل تولید خود مورد استفاده قرار می‌دهد. در خرید پساب این شهرهای هم‌جوار، ۵۰۰ میلیارد تومان و برای انتقال پساب کارخانه نیز ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است و اقدام دیگر در این زمینه ساخت تصفیه‌خانه پساب برای ذوب‌آهن با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان است.

بومی‌سازی قطعات و تجهیزات داخل کارخانه

وی همچنین در خصوص مقوله بومی‌سازی نیز گفت: ذوب‌آهن اصفهان با دارا بودن کارگاه‌های مدل‌سازی، قالب‌سازی، ریخته‌گری و ساخت، ۸۵ درصد از قطعات و تجهیزات را در داخل کارخانه می‌سازد و در تامین قطعات و تجهیزات سایر صنایع کشور نیز نقش دارد.

حمید حسینی مدیر بهداشت و محیط‌زیست ذوب‌آهن نیز اذعان کرد: این شرکت حدود سال ۹۴، ۲۰۰ مترمکعب بر ساعت پساب زرین‌شهر را در تصیفه‌خانه جذب کرد و هم‌اکنون نیز ۸۴۰ مترمکعب پساب شهرهای ایمان‌شهر، فولادشهر و لنجان را در تصفیه‌خانه جذب می‌کند که از منظر بهداشت بسیار موثر است و از جهت تامین آب نیز سبب کاهش ۵۰ درصدی برداشت آب از کارخانه می‌شود. این شرکت ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار جنگل دست کاشت دارد که در بین صنایع یک رکورد بی‌نظیر به شمار می‌رود. از این عدد، ۱۴ هزار هکتار آن دیم بوده و بقیه آن نیز از طریق پساب مازاد کارخانه آبیاری می‌شود.

شایان ذکر است که فولادسازی، کوره بلند شماره یک، پروژه ساخت درب‌های فلکسیبل کک‌سازی و مدیریت نورد، از جمله بخش‌هایی بود که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت و آن‌ها از نزدیک فرایند تولید را مشاهده کردند و کارشناسان فنی نیز پاسخگوی سوال‌ها بودند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.