شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
اعتراض انجمن زغال‌سنگ ایران به افزایش ۲۰ برابری حقوق دولتی معادن
12 بهمن 1399 - 13:59
شناسه : 6064
انجمن زغال‌سنگ ایران با ارسال نامه‌ای به وزیر صنعت اعلام کرد که چه اتفاقاتی در معادن زغال‌سنگ افتاده است که شما به فکر افزایش ۲۰ برابری حقوق دولتی پایه معادن زغال‌سنگ هستید.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزاش اخبارفلزات، انجمن زغال‌سنگ ایران با ارسال نامه‌ای به علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعتراض خود را درخصوص افزایش حقوق دولتی معادن زغال‌سنگ اعلام کرد.

در نامه انجمن زغال‌سنگ به وزیر صنعت آمده است:

همان‌گونه که مستحضرید فعالیت در معادن زغال‌سنگ به‌دلیل شرایط خاص زیرزمینی نسبت به سایر معادن با سختی کار، هزینه بالا و مشکلات عدیده‌ای همراه است و در سطح جهانی به دلیل نقش زغال‌سنگ در تامین انرژی و ایجاد اشتغال انبوه به این معادن یارانه‌های مختلفی پرداخت می‌نماید.

در کشور ما به دلیل شرایط زمین‌شناسی و لایه‌های با ضخامت پایین این مشکلات وسیع‌تر بوده و در مقایسه با سایر حوزه‌ها مانند معادن سنگ‌آهن، مس، سرب، روی، و سنگ‌های ساختمانی معادن زغال‌سنگ توسعه مناسب نداشته و به نسبت بالارفتن مصرف زغال‌سنگ در کشور افزایش تولید نداشته‌ایم و بخشی از زغال‌سنگ مورد نیاز صنایع فولاد از طریق واردات تامین می‌شود.

در وضعیت فعلی علی‌رغم ذخایر ۱٫۲ میلیارد تنی زغال‌سنگ درصورتی که فکر اساسی برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه معادن زغال‌سنگ انجام نشود واردات زغال‌سنگ به میزان ۲ میلیون تن در سال خواهد رسید و واردات این حجم از زغال‌سنگ ضمن خروج ارز فرصت اشتغال و توسعه معادن زغال‌سنگ را از کشور ما خواهد گرفت.

در شرایطی که به‌دلایل فوق می‌بایست در جهت جذب سرمایه‌گذاری در این حوزه اقدام نماییم چند روز قبل خبر افزایش ۲۰ برابری حقوق دولتی پایه معادن زغال‌سنگ به سال قبل منتشر گردید.

فعالان حوزه زغال‌سنگ در شگفت هستند که چه اتفاقی در معادن زغال‌سنگ افتاده، آیا تولید معادن ۲۰ برابر شده و یا سوددهی این معادن ۲۰ برابر شده که به یک باره شاهد این افزایش در حقوق دولتی بوده‌ایم. جنابعالی که در دوره‌های که مقام استاندار کرمان بودید به خوبی وضعیت اقتصادی این معادن را می‌دانید که معادن زغال‌سنگ توان پرداخت این میزان را ندارند و دولت باید به شیوه‌های مختلف مستقیم و غیرمستقیم به این معادن کمک نماید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.