چهارشنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۱ Wednesday, 25 January , 2023 ساعت ×
اعلام آمادگی استانداری چهارمحال برای حمایت‌ از طرح‌های توسعه
02 اسفند 1400 - 10:44
شناسه : 24917
استاندار چهارمحال و بختیاری در دیدار با مدیران عامل شرکت‌های فولاد سفیددشت، فولاد تاراز و ورق خودرو در چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه توسعه صنایع می‌تواند گامی موثر در ایجاد اشتغال پایدار باشد، گفت: آمادگی حمایت برای اجرای طرح‌های توسعه فولاد در استان را داریم؛ چراکه صنایع فولادی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال پایدار ایجاد می‌کند.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری در دیدار با مدیران عامل شرکت‌های فولاد سفیددشت، فولاد تاراز و ورق خودرو در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه امروز یکی از مهمترین موضوعات در استان بحث بیکاری است، اظهار داشت: صنایع به‌خوبی می‌توانند در راستای ایجاد اشتغال پایدار گام بردارند. در این راستا صنعت فولاد یکی از صنایع بسیار ارزشمند در حوزه تولید و ایجاد اشتغال محسوب می‌شود.

وی افزود: متاسفانه نرخ بالای بیکاری در این استان موجب شده است تا آمار مهاجرت به استان‌های مجاور به‌ شدت بالا برود، این مساله آسیب‌های بسیاری را به‌دنبال داشت، لذا باید با ایجاد اشتغال پایدار از مهاجرت به سایر استان‌ها جلوگیری کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه توسعه صنایع می‌تواند گامی موثر در ایجاد اشتغال پایدار باشد، گفت: آمادگی لازم برای حمایت از طرح‌های توسعه فولاد در چهارمحال و بختیاری را داریم و در این راستا صنایع فولادی می‌تواند برای افراد به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال پایدار ایجاد کند.

حیدری بیان کرد: در اجرای طرح‌های توسعه فولاد در چهارمحال و بختیاری باید مباحث آمایش سرزمین و پیوست عدالت مورد توجه قرار بگیرد تا این طرح‌ها موجب توسعه و پیشرفت در استان شوند.

وی با بیان اینکه بر سر راه تولید و اجرای طرح‌های توسعه صنعتی در استان موانعی مانند زمین مناسب،تخصیص آب و مشکل برق وجود دارد، یادآور شد: می‌توان برای مشکل کمبود آب از پساب استفاده کرد، همچنین کارخانه‌ها برای حل مشکل سوخت تنها به یک سوخت اکتفا نکنند، بلکه سوخت‌های جایگزین را برای مواقع بحرانی در نظر داشته باشند.

استاندار عنوان کرد: سرمایه‌گذارانی که برای سرمایه‌گذاری در چهارمحال و بختیاری ورود می‌شوند، باید تلاش کنند از ظرفیت نیروهای جوان بومی و توانمند بهره ببرند، همچنین صنایع مستقر سرمایه خود را در بانک‌های استان سپرده‌گذاری کنند تا بتوان از این منابع مالی برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مشاغل خرد استفاده کرد.

حیدری با اشاره به اینکه حمل بار توسط راه‌آهن یک روش مطمئن و کم هزینه‌تر نسبت به حمل و نقل بار توسط خودروهای سنگین محسوب می‌شود، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند برای اجرای پروژه راه‌آهن چهارمحال و بختیاری مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: خدمت به مردم یک نوع عبادت محسوب می‌شود، باید با قدرت و کار جهادی در راستای حل مشکلات مردم گام برداریم، همچنین صاحبان صنایع در استان بخشی از درآمد خود را به بحث‌های توسعه‌ای و اقدامات فرهنگی اختصاص دهند.

نیروهای فولاد سفیددشت بومی منطقه هستند

محمود ارباب زاده مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری نیز با بیان اینکه تلاش شده در سه مجموعه فولادی فعال در استان از ظرفیت نیروهای بومی استفاده شود، اظهار کرد: ۹۲ درصد نیروهای شرکت فولاد سفیددشت بومی منطقه هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در آزمون استخدامی برگزار شده برای جذب نیرو در طرح توسعه‌ای شرکت فولاد سفیددشت، متقاضیان صد درصد بومی بودند. لذا شرکت فولاد سفیددشت، تاراز و ورق خودرو در راستای مسئولیت‌های اجتماعی بخشی از درآمد خود را به این استان در راستای اقدامات عام‌المنفعه اختصاص می‌دهد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.