دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024 ساعت ×
اعمال تغییرات اساسی در بورس طی هفته آینده
25 مرداد 1400 - 11:32
شناسه : 16235
براساس مصوبه هییت‌مدیره شرکت فرابورس ایران، حداکثر حجم مبنا از روز سه‌شنبه دوم شهریور ماه ۱۴۰۰ در نمادهای مندرج بازار پایه فرابورس معادل «0.5 درصد سرمایه پایه شرکت» لحاظ خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، طبق اطلاعیه فرابورس، سایر رویه‌های محاسباتی مرتبط با حجم مبنا که در این اطلاعیه به آن اشاره نشده است، همانند گذشته به قوت خود باقی خواهد ماند. علاوه بر این حجم مبنا برای تمامی شرکت‌های بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس معادل چهار در ده هزار تعداد سهام هر شرکت از ‌۱۲ اسفندماه سال ۱۳۹۸ اعمال شده است.

بر اساس این گزارش، با موافقت شورای عالی بورس و اوراق بهادار و طبق مصوبه‌های جلسه هفتم اسفندماه ‌‏۱۳۹۸ هییت‌مدیره این سازمان مقرر شده بود که برای شرکت‌های موجود در بازارهای اول، دوم و پایه حجم مبنا در هر هفته بر ‏اساس قیمت پایانی سهام در آخرین روز معاملاتی هفته قبل محاسبه شود. ‏

شایان ذکر است که در بازارهای اول و دوم، حداقل ارزش مبنای قابل اعمال معادل ۵۰ میلیارد ریال و در بازار پایه، ارزش ‏مبنای قابل اعمال در تابلو پایه زرد معادل ۲۰ میلیارد ریال، در تابلو پایه نارنجی معادل ۱۰ میلیارد ریال و در تابلو پایه قرمز ‏معادل پنج میلیارد ریال است. البته باید در نظر داشت که حجم مبنـا، حداقل تعداد سهام یک شرکت بوده که باید در طول روز، معامله شود تا قیمت آن سهم، بتوانـد براساس سقف دامنه نوسان، افزایش یا کاهش یابد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.