دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
افتتاح ۲۳ طرحه توسعه‌ای با راهبری ایمیدرو
23 بهمن 1399 - 9:21
شناسه : 6844
رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: 23 طرح توسعه‌ای معدن و صنایع معدنی با سرمایه‌گذاری 355 میلیون و 90 هزار دلار در شمار طرح‌های آماده افتتاح قرار دارند.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، وجیه‌الله جعفری در خصوص طرح‌های توسعه‌ای معدن اظهار داشت: اشتغالزایی این طرح‌ها به صورت مستقیم یک هزار و ۵۳ نفر و غیرمستقیم آن به ۲ هزار و ۶۵۵ نفر خواهد بود. ضمنا این طرح‌ها در استان‌های کرمان، اصفهان، آذربایجان شرقی و هرمزگان جانمایی شده‌اند.

ملی مس، بیشترین سهم در افتتاح‌ها
رییس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: در بین این پروژه و طرح‌ها، ۱۳ پروژه به شرکت ملی مس تعلق دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به احداث کارخانه تولید آهک هیدراته اهر، آماده‌سازی و راه‌اندازی معدن به همراه احداث کارخانه تغلیظ ایجو و توسعه خط ۲۳۰ کیلوولت «دره زار» اشاره کرد. مجموع سرمایه‌گذاری شرکت ملی مس در این پروژه و طرح‌ها به ۱۳ میلیون و ۹۰ هزار دلار می‌رسد.
جعفری افزود: همچنین واحد خردایش ۲، واحد فراوری غبار کارخانه تغلیظ و واحد میکسرهای جدید کارخانه گندله‌سازی شماره یک، از جمله طرح‌های مهم و آماده افتتاح شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به حساب می‌آید. مجموع سرمایه‌گذاری شرکت گل‌گهر در این پروژه و طرح‌ها، ۱۰۳ میلیون دلار است.
وی ادامه داد: احداث کارخانه ۵ میلیون تنی گندله‌سازی گهرزمین نیز با سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیون دلار در استان کرمان کلید خواهد خورد.
طرح‌های توسعه‌ای ایمیدرو
رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به طرح‌های آماده افتتاح ایمیدرو، گفت: «طرح نوسازی کارخانه فراوری کنسانتره سرب نخلک» شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در استان اصفهان نیز در شمار طرح‌های آماده افتتاح است.
جعفری در پایان خاطرنشان کرد: احداث بندر پارسیان (فاز نخست تکمیل و راه‌اندازی ۴ پست اسکله بندر تخصصی معدنی پارسیان)، جزو طرح‌های آماده افتتاح در استان هرمزگان محسوب می‌شود. همچنین میزان سرمایه‌گذاری در این ۲ پروژه، ۶۹٫۵ میلیون دلار است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.