چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
افتتاح ۵ طرح زیربنایی معادن در بهمن امسال
19 آذر 1399 - 4:11
شناسه : 2856
مجری طرح ایجاد زیربناها در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور از افتتاح 5 طرح زیربنایی معادن در بهمن امسال خبر داد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، داریوش دیودیده با بیان این مطلب اظهار داشت: اکنون ۳ طرح برق رسانی و ۲ طرح راه سازی به ارزش حدود ۷۰۰ میلیارد ریال مراحل نهایی خود را برای بهره برداری طی می کند.
وی افزود: با بهره برداری از این طرح ها، ۱۹ معدن در استان های آذربایجان غربی، سمنان، یزد و قزوین منتفع خواهند شد.
مجری طرح ایجاد زیربناها در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور با اشاره به جزئیات طرح های زیربنایی معادن در سال جاری تصریح کرد: این طرح ها شامل «احداث راه دسترسی به معادن مهاباد به بره‌جو»، «بهسازی و تعریض راه دسترسی به معادن تاش (قطعه اول)» و «برق رسانی به معادن عباس آباد» است.
وی ادامه داد: از دیگر طرح های قابل افتتاح امسال، «برق رسانی از پست فوق توزیع سلطانیه به معدن و کارخانه مس طارم» و نیز «تامین تجهیزات و احداث کامل خط ۲۳۰ کیلوولت دو مداره ابرکوه-مروست و خط اختصاصی ۱۳۲ کیلوولت تک مداره پایه بتنی معدن اسمالون» است.

۱۴ طرح زیربنایی دیگر در حال اجرا
دیودیده با ا شاره به طرح های زیربنایی در حال اجرا گفت: علاوه بر موارد یاد شده، در حال حاضر ۱۴ طرح بزرگ زیرساختی دیگر با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در معادن کشور در حال اجرا است.
وی افزود: از این تعداد، ۱۰ پروژه بزرگ زیربنایی برای معادن کشور در مرحله مناقصه داریم که برای آن ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار منظور شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.