شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
افت قیمت طلا
05 خرداد 1401 - 12:57
شناسه : 28369
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، روز پنج‌شنبه پنجم خرداد ماه 1401، بهای طلا با 3.7 درصد افت قیمت، به یک هزار و 849 دلار و 90 سنت، رسید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا با ۳.۷ درصد کاهش به یک هزار و ۸۹۴ دلار و ۹۰ سنت و طلای آمریکا نیز با ۰.۲۰ درصد افت به یک هزار و ۸۵۰ دلار و ۹۰ سنت رسید. طلا در روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه، پس از یادداشت‌های نشست ماه می فدرال رزرو، مبنی بر اینکه بانک مرکزی نرخ بهره را در ماه‌های ژوئن و جولای، ۵۰ واحد افزایش خواهد داد تا با تورم مقابله کند، کاهش یافت.

مایکل مک‌کارتی، مدیر ارشد استراتژی Tiger Brokers استرالیا، اظهار داشت: این اتفاق برای طلا مثبت است که فدرال رزرو دو افزایش ۰٫۵ درصدی دیگر را اعمال کند و سپس منتظر تاثیر اقتصادی آن باشد. نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت و بازده اوراق قرضه بالاتر ایالات‌ متحده، هزینه فرصت نگهداری شمش طلا را افزایش می‌دهد که هیچ بازدهی ندارد. با این حال، طلا به عنوان یک دارایی امن در طول بحران‌های مالی قلمداد می‌شود. به نظر می‌رسد آغاز روند صعودی طلا باشد و قیمت‌ها ممکن است در سطوح قیمتی فعلی حدود یک هزار و ۸۵۰ دلار در هر اونس افت پیدا کند و به طور بالقوه به سمت یک هزار و ۹۰۰ دلار حرکت کند.

شایان ذکر است که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز چهارشنبه از ۱۰۶۸.۰۷ تن در روز گذشته، ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۰۶۹.۸۱ تن رسید. در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۱ دلار و ۸۶ سنت رسید، پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۴۳ دلار و ۱۵ سنت را تجربه کرد و پالادیم هم با تغییر اندک در دو هزار و ۶ دلار و ۶۱ سنت دلار معامله شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.