جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
افت ۰٫۱۶ درصدی فلز زرد
30 دی 1399 - 6:17
شناسه : 5233
در حالی که چشم انداز ارائه یک بسته بزرگ کمک کرونایی در آمریکا بر روند ترمیم ارزش دلار تاثیر گذاشته و موجب افزایش جذابیت طلا برای سرمایه گذاران شده است، قیمت فلز زرد پس از کاهش قابل توجه در معاملات اولیه صبح امروز، تثبیت شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد افت به ۱۸۲۷ دلار و ۹۰ سنت رسید. در اوایل امروز قیمت طلا به پایین ترین رقم از دوم دسامبر یعنی ۱۸۰۹ دلار و ۹۰ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه ۲۰۲۱ هم با ۰.۱۶ درصد افت به ۱۸۲۷ دلار رسید.
استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه آکسی تریدر گفت: «در حالی که ترمیم فعلی دلار بیشتر ناشی از سرمایه گذاری های امن است تا تغییر واقعی روند نوسانات ارزش این ارز، بازار طلا در سطح فعلی قیمت ها همچنان از حمایت نسبی برخوردار است.»
اوایل صبح امروز ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب در نزدیکی بالاترین رقم ۴ هفته اخیر باقی مانده و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی گشته بود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.
اینز افزود: «بسته محرک مالی پیشنهادی دولت جدید آمریکا رقم بالایی دارد و ما شاهد تزریق ۱.۵ تا ۱.۹ تریلیون دلار نقدینگی به اقتصاد خواهیم بود که در هر صورت به نفع بازار طلاست.»
جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا هفته گذشته از یک بسته محرک اقتصادی پیشنهادی به ارزش ۱.۹ تریلیون دلار رونمایی کرد و گفت خواهان تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا به شهروندان در طول ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری خویش است.
موسسه فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: «دلار آمریکا و اوراق خزانه داری این کشور احتمالا در حال تبدیل شدن به بازارهای امن سرمایه گذاری هستند و این در کوتاه مدت به جایگاه طلا لطمه خواهد زد.»

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.