پنج شنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 26 January , 2023 ساعت ×
افت ۲۱ دلار طلا
12 اسفند 1400 - 11:10
شناسه : 25301
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا پس از ریزش شب گذشته، در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بهبود ریسک پذیری پس از تلاش رئیس فدرال رزرو برای آرام کردن نگرانی‌ها نسبت به افزایش سریع نرخ‌های بهره، ثابت بود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در یک هزار و ۹۲۵ دلار ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۳ درصد افزایش یافت و به یک هزار و ۹۲۸ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته ۲۱ دلار و ۵۰ سنت معادل ۱.۱ درصد کاهش یافت و در یک هزار و ۹۲۲ دلار و ۳۰ سنت بسته شد.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد در شرکت تایگر بروکرز استرالیا، اظهار داشت: پتانسیل نرخ‌های بهره بالاتر به دلیل فعالیت‌های اقتصادی بهتر مسلما برای طلا منفی است. در یک مقطع واقعیت دورنمای اقتصادی بهتر روی قیمت‌های طلا سنگینی می‌کند.

در این بین شهر خارکیف که دومین شهر بزرگ اوکراین است، روز چهارشنبه تحت بمباران سنگین قرار گرفت در حالی که دور جدید تحریم‌های آمریکا، مدرنیزه کردن پالایشگاه‌های نفت را برای روسیه دشوارتر می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا پس از اظهارات جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا که اطمینان داد نرخ بهره در نشست ماه مارس محتاطانه افزایش پیدا می‌کند، صعود کردند.

با وجود این که طلا در شرایط ناملایمات اقتصادی و سیاسی به سرمایه‌گذاری امن تبدیل می‌شود، اما به شدت به افزایش نرخ بهره آمریکا حساس است، زیرا هزینه نگهداری این فلز که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، به دو هزار و ۶۴۵ دلار و سه سنت رسید. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۱۹ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، یک هزار و ۷۳ دلار و۳۲ سنت معامله شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.