دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
افت ۲۷ هزار واحدی شاخص بورس
09 شهریور 1400 - 14:29
شناسه : 16913
براساس گزارش‌های منتشر شده، شاخص کل در بازار بورس روز سه‌شنبه، ۹ شهریورماه، ۲۷ هزار و ۸۱۰ واحد کاهش داشت و در کانال یک میلیون و ۴۹۶ هزار واحدی به افت خود ادامه داد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در معاملات امروز بیش از ۱۴ میلیارد و ۲۲۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۰ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل هم‌وزن با هفت هزار و ۴۶۶ واحد کاهش به ۴۴۶ هزار و ۸۹۲ واحد و شاخص قیمت هم‌وزن با چهار ‌هزار و ۷۱۱ واحد افت به ۲۸۱ هزار و ۹۹۱ واحد رسید. شاخص بازار اول ۲۰ هزار و ۹۹۷ واحد و شاخص بازار دوم ۵۴ هزار و ۷۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۴۵۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۷۸۴ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با ۳۹۹ واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وامید) با ۳۸۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۵۰۹ واحد، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۵۵ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک‌هزار و ۲۷۳ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۲۴۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۴۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۱۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با یک‌هزار و ۹۵ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۵۷ واحد شرایط نامساعدی را برای بورس به ارمغان آوردند.

برپایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، سپید ماکیان (سپید)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران)، فولادمبارکه اصفهان (فولاد) و ملی صنایع مس ایران (فملی) جزو نمادهای پرتراکنش بودند

گروه فراورده نفتی نیز در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک ‌میلیارد و ۹۱۱ هزار برگه سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۱۵۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۵۱ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۲۱ هزار و ۹۶۰ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار پنج میلیارد و ۲۴۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۷۰ هزار و ۷۱۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، فرابورس ایران (فرابورس)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، توزیع داروپخش (دتوزیع) و سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند. همچنین شرکت سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی مارون (مارون) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.