دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
افرایش ۱۶ میلیارد دلاری معدنکاری سبز
02 آذر 1400 - 13:17
شناسه : 20866
براساس گزارش‌های منتشر شده، طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، بازار معدنکاری سبز با نرخ رشد مرکب سالیانه 9.92 درصدی طی بازه زمانی سال‌های 2021 تا 2028 میلادی در حال رشد است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، انتظار می‌رود بازار جهانی معدنکاری سبز با نرخ رشد مرکب سالیانه ۹٫۹۲ درصدی در طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۸ میلادی به رشد خود ادامه دهد. بنابراین، بازار معدنکاری سبز از هفت میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۸ میلادی افزایش می‌یابد.

اروپا طی سال ۲۰۲۰ میلادی با دارا بودن ۴۵٫۶۹ درصد از سهم بازار جهانی معدنکاری سبز بر این بازار تسلط داشت. دلیل این امر، تمرکز اروپا بر پذیرش فناوری‌های معدنکاری سبز به منظور کاهش آلودگی واثرات جهانی گرمایش زمین است. همچنین این منطقه یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان فناوری‌های معدنکاری سبز و نیز توسعه آن‌ها است.

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود خاورمیانه و آفریقا طی بازه زمانی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۸ میلادی با ۱۰٫۶۳ درصد بالاترین نرخ رشد مرکب سالیانه را داشته باشند. بسیاری از کشورهای این منطقه در حال کار بر روی استقرار فناوری‌های معدنکاری سبز به منظور ترویج توسعه پایدار فعالیت‌های معدنی هستند.


پیشروان معدنکاری سبز

نام شرکت‌هایی همچون گلنکو، ریوتینتو، بی اچ پی بیلیتون، واله، تاتا استیل،آنگلو امریکن و فریپورت مک موران در میان بازیگران کلیدی بازار جهانی معدنکاری سبز به چشم می‌خورد.

این شرکت‌ها اکنون بر اجرای استراتژی‌هایی همچون پذیرش فناور‌های جدید، نوآوری در محصول، ادغام، سرمایه‌گذاری مشترک و نیز اتحاد و مشارکت برای بهبود موقعیت بازار خود در صنعت جهانی معدنکاری سبز تمرکز کرده‌اند.

در آوریل ۲۰۱۹ میلادی، ریوتینتو از پیوستن این شرکت به طرح معدنکاری سبز بانک جهانی به منظور کمک به کشورهای در حال توسعه برای استخراج لیتیم، کبالت و سایر مواد معدنی خبر داد. این در حالی است که در ماه اکتبر همان سال، بی اچ پی بیلیتون نیز اعلام کرد که چهار قرارداد انرژی‌های تجدیدپذیر را به منظور تامین عملیات مس شیلی امضا کرده است. با امضای این قراردادها که اجرای آن از سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز شد، هزینه‌های انرژی در عملیات‌های مس شیلی تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

افزایش تقاضا برای کاهش اثرات زیست‌محیطی فرایندهای استخراج، رشد بازار جهانی معدنکاری سبز را سرعت بخشیده است. علاوه بر این، بسیاری از کشورهای سراسر جهان به سمت پذیرش یک اقتصاد کم کربن در حرکت هستند تا رشد فناوری‌های معدنکاری سبز را تقویت کنند.

همچنین در بخش معدن، افزایش استفاده از خودروهای برقی که با باتری کار می‌کنند احتمالا منجر به رشد بازار دربازه زمانی یاد شده، خواهد شد. با این حال، افزایش تعداد فعالیت‌های معدنی غیرقانونی در جهان می‌تواند رشد بازار را در بازه زمانی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۸ میلادی با مشکل مواجه کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.