دوشنبه, ۱۸ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 8 July , 2024 ساعت ×
افزایش استحکام ساختمان‌ها با لوله پروفیل فولادی
20 بهمن 1399 - 10:51
شناسه : 6666
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان عنوان کرد؛ مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: این شرکت دانش‌بنیان، با تولید لوله‌های پروفیل فولادی تلاش کرد تا عمر ساختمان‌ها بیشتر شود و استحکام آنها ارتقا یابد. همچنین این شرکت در ابتدا فعالیت خود را در حوزه تولید قطعات، ماشینآلات صنعتی آغاز کرد اما پس از چند سال به عرصه تولید لوله و مقاطع فولادی نیز وارد شد تا با ایجاد خط تولید این نوع لوله‌ها، به افزایش مقاومت در و پنجره‌ها کمک کند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مجید لطیفی اظهار داشت: پروفیل‌ها تقریبا در همه جا حضور دارند. در صنایع مختلف، ساختمان و راه‌سازی قسمت اعظمی از پروفیل‌ها به منظور ساختن در و پنجره‌های آهنی به‌کار می‌روند. متخصصان ما طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی خطوط تولید لوله پروفیل فولادی با روش مستقیم بدون تعویض و با قالب‌های مقطع ثابت، ارتقای این تولیدات را در اولویت خود قرار دادند.

وی افزود: با تلاش و پشتکار مجموعه ما، خط تولید لوله ERW پس از یک سال تولید آزمایشی، با ظرفیت سالانه ۸۰ هزار تن شروع به کار کرد. این خط قابلیت تولید لوله‌های با قطر ۱۰، ۱۲ و ۱۴ اینچ و به طول دلخواه بر اساس سفارش مشتری را دارا است. لوله و پروفیل فولادی به آلیاژهایی گفته می‌شود که عنصر اصلی آن‎‌ها را آهن تشکیل می‌دهد. کربن به عنوان مهم‌ترین ماده آلیاژی فولاد محسوب می‌شود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: قسمت زیادی از انواع لوله و پروفیل برای ساختن در و پنجره آهنی به کار می‌رود. پروفیل‌های مربع و مستطیل با مقاطع کوچک به عنوان نرده‌های فلزی برای در و پنجره منازل، کناره راه‌پله‌ها استفاده می‌شود.

لطیفی با بیان اینکه ما طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی خطوط تولید لوله پروفیل فولادی با روش مستقیم بدون تعویض قالب و قالب‌های مقطع ثابت پروفیل تولید شده به روش مستقیم را در اولویت کاری خود قرار دادیم، اشاره داشت: این پروفیل‌ها دارای زاویه‌های تیز، ابعاد دقیق و خط جوش ثابت در دیواره بالایی و انحنای سطحی کمی هستند و نسبت به روش دیگر، کیفیت و استحکام بالاتری دارند.

وی درباره محصولات تولیدی شرکت، بیان کرد: طراحی و ساخت خط نورد پروفیل سنگین مقاطع ساختمانی توخالی   (HSS)  با قابلیت تولید مقاطع ساختمانی فولادی در ابعاد و ضخامت‌های مختلف، «راحی و ساخت خط نورد لوله‌های ERW با امکان تولید سایزهای متنوع و طراحی و ساخت جرثقیل سقفی با وزن کمتر، استهلاک کمتر و زمان ساخت کوتاه‌تر نسبت به جرثقیل‌های موجود، از جمله محصولات تولیدی شرکت هستند. بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست ‌جمهوری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: طراحی و ساخت خط نواربر با طراحی و مکانیزم عمل جدید و متفاوت، طراحی و ساخت دستگاه سایزینگ برای تبدیل لوله به پروفیل، طراحی و ساخت دستگاه گیوتین ۶ متری با قابلیت برش به ضخامت ۲۰ میلی‌متر و طراحی و ساخت دستگاه پانچ، از دیگر محصولاتی است که تولید کرده‌ایم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.