جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
افزایش تولید ۱۳ درصدی «شمش» و ۸ درصدی «محصولات فولادی»
26 آذر 1399 - 7:10
شناسه : 3445
میزان تولید شمش و محصولات فولادی در کشور طی 8 ماهه 99، به ترتیب 13 و 8 درصد افزایش یافت.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۲۰ میلیون و ۵۹۷ هزار تن شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ میلیون و ۲۴۲ هزار تن بود.
همچنین میزان تولید محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره) در کشور طی ۸ ماهه امسال، ۱۴ میلیون و ۶۳۵ هزار تن بود. میزان تولید این محصولات در کشور طی مدت مشابه سال گذشته، ۱۳ میلیون و ۵۵۶ هزار تن بود.
میزان تولید آهن اسفنجی نیز با رشد ۱۲ درصدی طی ۸ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۸ میلیون و ۵۵۲ هزار تن)، به ۲۰ میلیون و ۷۰۴ هزار تن رسید.

کاهش صادرات و افزایش واردات
بنا به این گزارش، طی ۸ ماهه امسال میزان صادرات شمش «۳ میلیون و ۷۸۷ هزار تن»، محصولات فولادی «یک میلیون و ۶۷۹ هزار تن» و آهن اسفنجی «۴۰۳ هزار تن» بود که در مقایسه با رقم تولید مدت مشابه سال گذشته (۴ میلیون و ۳۷۷ هزار تن شمش، ۲ میلیون و ۴۰۵ هزار تن انواع محصولات فولادی و ۷۰۶ هزار تن آهن اسفنجی)، به ترتیب ۱۳، ۳۰ و ۴۳ درصد کاهش داشت.
همچنین، از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۴ هزار تن «شمش» و ۶۱۱ هزار تن «انواع محصولات فولادی» وارد شد که در مقایسه با رقم واردات مدت مشابه سال گذشته (۳ هزار تن شمش و ۳۶۱ هزار تن انواع محصولات فولادی)، به ترتیب ۳۳ و ۶۹ درصد افزایش یافت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.