دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲ Monday, 25 September , 2023 ساعت ×
افزایش دو برابری ظرفیت تولید کنسانتره مجتمع سرب نخلک
02 شهریور 1402 - 9:08
شناسه : 35629
مدیرعامل ایمپاسکو مطرح کرد: مدیرعامل ایمپاسکو از افزایش دو برابری ظرفیت تولید کنسانتره سرب نخلک و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی این مجتمع با افتتاح پنج طرح‌ توسعه‌ای مجتمع نخلک در هفته دولت خبر داد.
ارسال توسط : منبع : ایمپاسکو
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، خدایار کریم‌نژاد بیان کرد: مجتمع معدنی سرب نخلک، یکی از واحدهای موفق واگذارشده به بخش خصوصی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی و بند ت ماده ۳۵ قانون رفع موانع تولید است که با سرمایه‌گذاری ۵۵۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی، هم‌اکنون پنج طرح توسعه‌ای در این مجتمع، هم‌زمان با فرارسیدن هفته دولت آماده بهره‌برداری شده است.

وی عنوان کرد: از مهم‌ترین طرح‌های اصلی قابل بهره‌برداری در این مجتمع می‌توان به احداث فاز نخست کارخانه فرآوری ۲۰ هزار تنی، اتمام پروژه مکانیزه کردن راه دسترسی به معدن زیرزمینی (اسپیرال) با اتصال به شبکه تونل‌های زیرزمینی در تمام افق‌ها، طرح‌های زیست‌محیطی از جمله تیکنر و فیلترپرس، آسفالت جاده دسترسی به مجتمع به طول ۱۰ کیلومتر با سرمایه‌گذاری سه جانبه طرح زیرساخت ایمیدرو، ایمپاسکو و شرکت سرب و روی کیمیاگوهران (راهبر مجتمع) اشاره کرد.

مدیرعامل ایمپاسکو تاکید کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از تونل اسپیرال و فاز نخست کارخانه فرآوری تولید کنسانتره ۲۰ هزار تنی، ظرفیت استخراج و تولید کنسانتره در این مجتمع سالانه دو برابر افزایش خواهد یافت. با بهره‌برداری از فاز سوم کارخانه فرآوری در آینده، میزان تولید کنسانتره به شکل چشمگیری افزایش می‌يابد.

کریم‌نژاد با اشاره به اینکه مجتمع معدنی سرب نخلک از واحدهای در حال توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی است و اجرای طرح‌های توسعه‌ای پایدار با مشارکت و سرمایه‌گذاری راهبر تحولات قابل توجهی در مجتمع رقم زده است، مطرح کرد: شروع احداث کلیه طرح‌های توسعه‌ای ذکر شده از اسفند ماه سال ۱۳۹۹ بوده که علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با تکیه بر توان و دانش متخصصان داخلی احداث شده است.

وی ادامه داد: اهتمام به حفظ محیط زیست با اجرای مهم‌ترین پروژه‌های زیست‌محیطی شامل احداث تیکنر و فیلترپرس و بازچرخانی ۸۰ درصدی آب فرایند تولید، نصب غبارگیر در مدار خردایش، تصفیه‌خانه بهداشتی و احداث سوله نگهداری مواد شیمیایی با جدیت دنبال شده است. افتتاح و اجرای این طرح‌ها موجب افزایش اشتغال و رونق اقتصادی در این منطقه شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.