سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 6 June , 2023 ساعت ×
افزایش سود ۸۷ درصدی بزرگترین شرکت معدنی خلیج‌فارس
07 اسفند 1401 - 15:50
شناسه : 33806
شرکت صنعت و معدن معادن(Maaden) به‌عنوان بزرگترین و موفق‌ترین شرکت آلومینیومی در عربستان سعودی شناخته می‌شود. این شرکت علاوه بر فلز آلومینیوم در زمینه فلز طلا و فلزات پایه، فسفات و ... نیز فعال است. معادن(Maaden) در سال 2022 موفق گردید سود خود را 87 درصد افزایش دهد.
ارسال توسط : منبع : باشگاه آلومینیوم
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، معادن(Maaden) در سال ۲۰۲۲ موفق گردید سود خود را ۸۷ درصد افزایش دهد. در ماه فوریه سال جاری، این شرکت به‌عنوان بزرگترین شرکت معدنی در خلیج‌فارس اعلام کرد که در پایان سال ۲۰۲۲ (پایان ماه دسامبر)، سود شرکت ۳٫۲۳ میلیارد دلار افزایش یافته است.

شرکت معادن(Maaden) به‌عنوان یک شرکت معدنی، در صنعت آلومینیوم نیز فعال است. معادن(Maaden) به‌عنوان بزرگترین و موفق‌ترین شرکت آلومینیومی در عربستان سعودی شناخته می‌شود. این شرکت قراردادی به ارزش‌ ۱۰٫۸میلیارد دلار با شرکت آمریکایی آلکوا منعقد کرده است که شامل یک معدن بوکسیت، واحد تصفیه آلومینا، واحد ذوب، واحد ریخته‌گری، یک واحد بازیافت قوطی و همچنین یکی از پیشرفته‌ترین واحدهای نورد آلومینیوم در جهان می‌باشد.

در بازه زمانی ژانویه تا ماه دسامبر ۲۰۲۲، درآمد این شرکت ۵۰ درصد رشد یافت و به ۴۰ میلیارد ریال سعودی رسید.

به‌گفته‌ی رابرت ویلت (Robert Wilt)، مدیرعامل این شرکت، سال ۲۰۲۲ پرسودترین و ایمن‌ترین سال کاری شرکت بوده است. براساس صحبت‌های ویلت، طی سال ۲۰۲۲، میزان فروش و سود شرکت رشد بی‌نظیری داشته است.

علی‌رغم این‌که سود شرکت معادن(Maaden) در سه‌ماهه پایانی سال کاهش داشته، لکن ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۲ برای این شرکت بسیار پربار بوده است.

رابرت ویلت در این رابطه می‌گوید: شرکت معادن(Maaden) علاوه بر فلز آلومینیوم در زمینه فلز طلا و فلزات پایه، فسفات و … نیز فعال است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.