سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Tuesday, 14 May , 2024 ساعت ×
افزایش شمار دکل‌های طلای سیاه در آمریکا
05 تیر 1400 - 16:35
شناسه : 14323
براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای یازدهمین ماه پیاپی افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت‌های انرژی آمریکا با رسیدن قیمت نفت به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۸ شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز را برای یازدهمین ماه پیاپی افزایش دادند، این در حالی است که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز هفته گذشته ثابت ماند.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه خود آورده است که مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در این هفته نسبت به هفته پیش از آن با ۴۷۰ دستگاه ثابت بود، این تعداد بالاترین رقم از ماه آوریل ۲۰۲۰ است. لذا مجموع دکل‌های آمریکا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۵ دستگاه یعنی ۷۷ درصد افزایش یافت، تعداد دکل‌های حفاری همچنین ۹۳ درصد نسبت به ماه اوت ۲۰۲۰، کاهش بی‌سابقه دکل‌ها افزایش داشته است.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۲۵ ماه ژوئن نسبت به هفته پیش از آن با یک دستگاه کاهش به ۳۷۲ دستگاه رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی یک دستگاه افزایش و به ۹۸ رسیده است. علاوه بر این قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا روز جمعه چهارم تیر ماه حدود ۷۴ دلار برای هر بشکه بود.

گفتنی است، با توجه به اینکه قیمت‌ها از ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ بیشتر روند افزایشی داشته‌اند، بعضی از شرکت‌های انرژی اعلام کردند پس از کاهش هزینه‌های حفاری و تکمیل در دو سال گذشته، قصد دارند هزینه‌های خود را در سال ۲۰۲۱ کمی افزایش دهند و به همین دلیل افزایش شمار دکل‌ها محدود بوده است.

شایان ذکر است که شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده محسوب می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.