پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 23 May , 2024 ساعت ×
افزایش شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا
29 خرداد 1400 - 16:03
شناسه : 13966
براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای دومین هفته پیاپی افزایش یافته است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت‌های انرژی آمریکا با رسیدن قیمت نفت به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۸ ، شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز را برای دومین هفته پیاپی افزایش دادند. این افزایش قیمت نفت، تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا را به از سرگیری فعالیت‌های حفاری ترغیب کرده است.

بیکرهیوز در گزارش روز جمعه ۲۸ خردادماه خود آورده است که مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در این هفته نسبت به هفته پیش از آن با ۹ دستگاه افزایش به ۴۷۰ دستگاه رسید، این تعداد بالاترین رقم از ماه آوریل ۲۰۲۰ است.

بر اساس این گزارش، مجموع دکل‌های آمریکا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۴ دستگاه یعنی ۷۷ درصد افزایش یافت، تعداد دکل‌های حفاری همچنین ۹۳ درصد نسبت به ماه اوت ۲۰۲۰ کاهش بی‌سابقه پیدا کرد.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۱۸ ژوئن مصادف با جمعه، ۲۸خردادماه نسبت به هفته پیش از آن ۸ دستگاه افزایش یافت و به ۳۷۳ دستگاه رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی یک دستگاه افزایش به ۹۷ دستگاه رسیده است. علاوه بر این قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا روز جمعه حدود ۷۲ دلار برای هر بشکه بود.

شایان ذکر است که کارشناسان صنعتی به مقام‌های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفته‌اند که افزایش تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱ با وجود افزایش قیمت‌ها، همچنان محدود خواهد بود. در همین راستا شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.