پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت ×
افزایش شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا
18 اردیبهشت 1400 - 15:15
شناسه : 11882
براساس آمار منتشر شده، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای دومین هفته پیاپی افزایش یافته است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت‌های انرژی آمریکا برای دومین هفته پیاپی شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز را افزایش دادند، زیرا افزایش قیمت نفت در ماه‌های اخیر تولیدکنندگان نفت شیل را به آغاز فعالیت‌های حفاری ترغیب کرده است.

بیکرهیوز در گزارش ۱۷ اردیبهشت ماه خود گفت: که مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در این هفته از هشت دستگاه به ۴۴۸ دستگاه افزایش یافته است، این تعداد بالاترین رقم از ماه آوریل ۲۰۲۰ که این کشور تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، مجموع دکل‌های آمریکا نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۸ دستگاه یعنی ۲۰ درصد افزایش یافته است، تعداد دکل‌های حفاری همچنین ۸۴ درصد نسبت به ماه اوت ۲۰۲۰ با کاهش بی‌سابقه دکل‌ها، افزایش یافت.

مجموع دکل‌های نفتی آمریکا در هفته منتهی به هفتم مارس نسبت به هفته پیش از آن دو دستگاه افزایش یافت و به ۳۴۴ رسید، در حالی که شمار دکل‌های گازی هفت دستگاه افزایش و به ۱۰۳ دستگاه رسیده است. همچنین قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا در هفته مورد اشاره حدود ۶۵ دلار برای هر بشکه برآورد شد.

با توجه به اینکه قیمت‌ها از اکتبر سال ۲۰۲۰ بیشتر روند افزایشی داشته‌اند، بعضی از شرکت‌های انرژی اعلام کردند پس از کاهش هزینه‌های حفاری و تکمیل در دو سال گذشته، قصد دارند هزینه‌های خود را در سال ۲۰۲۱ کمی افزایش دهند و به همین دلیل افزایش شمار دکل‌ها محدود بوده است.

لازم به توضیح است که شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.