چهارشنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۱ Wednesday, 25 January , 2023 ساعت ×
عرضه اعتباری حداقل ۴۰۰۰ تن شمش آلومینیوم در هفته، لازمه بازار کنونی
03 دی 1401 - 15:28
شناسه : 31770
میثم مهدوی رئیس هیئت مدیره شرکت نگین آلومینیوم گلپایگان: میثم مهدوی رئیس هیئت مدیره شرکت نگین آلومینیوم گلپایگان در گفت‌وگویی از عرضه‌های مدیریت شده آلومینیوم در بورس کالا گلایه نمود و گفت: عرضه‌های نقدی و اعتباری به صورت مدیریت شده در بورس کالا انجام می‌شود به طوری که مقادیر ناکافی عرضه، سبب ایجاد رقابت بین خریداران می گردد و شرکت‌هایی که مانند ما نقدینگی ندارند مجبور هستند برای تامین مواد اولیه خود شمش‌هایی که اعتباری عرضه می‌شوند را با رقابت بالا خریداری کنند و این موضوع هم به ما صدمه می زند و هم کلیت بازار را تحت شعاع قرار می‌دهد.
ارسال توسط : منبع : باشگاه آلومینیوم
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، شرکت‌هایی که نقدینگی ندارند و تسهیلاتی هم از طرف بانک ها به آنها ارائه نمی‌شود مجبور هستند در قالب LC و اعتباری خریدهای خود را انجام دهند تا به نوعی از تسهیلات استفاده کرده باشند.

وی ادامه داد: در خصوص صادرات شمش آلیاژی نیز با توجه به تفاوت قیمت شمش آلومینیوم در داخل و خارج از کشور توانایی رقابت برای صادرات را از دست داده‌ایم در صورتی که قبل از این به بعضی از کشورها صادرات داشتیم.

مهدوی گفت: با توجه به اینکه برای آلیاژسازی نیاز به واردات و استفاده از ضایعات آلومینیوم داریم متاسفانه وزارت صمت گاه‌به‌گاه واردات ضایعات را ممنوع می‌کند که البته مجوز واردات ضایعات در این بین به گروهی خاص داده می‌شود ولی برای بقیه ممنوع می‌ماند.

رئیس هیئت مدیره شرکت نگین آلومینیوم گلپایگان گفت: به نظر من برای ثبات بازار و جلوگیری ازرقابت‌های بیش از حد بایستی به طور هفتگی حداقل چهار هزار تن شمش به صورت اعتباری عرضه شود چرا که بانک‌ها جلوی تسهیلات را بسته‌اند ولی می‌توان از طریق LC گشایش اعتبار کرد.

 

.

 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.