پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت ×
افزایش عرضه نفت روسیه
25 شهریور 1400 - 9:32
شناسه : 17864
براساس گزارش‌های منتشر شده، تولید نفت روسیه با بالا رفتن سهمیه این کشور در قالب توافق کاهش عرضه اوپک پلاس افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، تولید نفت خام و میعانات گازی روسیه در دو هفته‌ نخست ماه سپتامبر افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان اصلی این کشور مطابق توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) عمل کردند و آتش‌سوزی تاسیسات گازپروم در غرب سیبری مهار شد.

بر اساس داده‌های وزارت انرژی روسیه، این کشور در بازه زمانی یکم تا ۱۳ ماه سپتامبر به‌طور میانگین ​​روزانه یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۰۰ تن معادل۱۰ میلیون و ۶۷۹ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده است که این نشان از افزایش ۲.۴ درصدی نسبت به دوره مشابه ماه اوت دارد.

اگر این مقدار تولید در ماه سپتامبر حفظ شود، شاهد بیشترین افزایش ماهانه تولید نفت روسیه در بیش از یک سال اخیر خواهیم بود، عرضه نفت این کشور در ۱۳ ماه سپتامبر مصادف با ۲۲ شهریورماه افزایش یافت و به ۱۰ میلیون و ۷۲۰ هزار بشکه در روز رسید که نشان می‌دهد به احتمال زیاد میانگین مجموع تولید این ماه بیشتر از هفته‌های نخست خواهد بود.

گفتنی است، تولیدکنندگان اوپک پلاس با توجه به افزایش تقاضای جهانی نفت توافق کرده‌اند تولید خود را از ماه اوت ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند، اما به‌تازگی نگرانی‌ها در خصوص امکان رسیدن این ائتلاف به اهداف خود بیشتر شده است. علاوه بر این سهم روسیه از افزایش عرضه در قالب توافق اوپک پلاس حدود یکصد هزار بشکه در روز است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.