دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
افزایش قیمت جهانی طلا
25 اردیبهشت 1400 - 16:15
شناسه : 12176
به دنبال کاهش ارزش دلار و افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان رشد خرده فروشی در این کشور طی ماه آوریل به شکل غیرمنتظره‌ای متوقف شده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۹۱ درصد افزایش به یک هزار و ۸۴۳ دلار و ۴۳ سنت رسید. همچنین قیمت طلا در پایان معاملات آتی روز جمعه برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۷۷ درصد افزایش به یک هزار و ۸۳۸ دلار و ۱۰ سنت رسیده است.

سوکی کوپر تحلیلگر بازار طلا در بانک استاندارد چارترد در این باره گفت: شاخص ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه باید روند فعلی خود را حفظ کند تا قیمت طلا بتواند در کوتاه مدت افزایش یابد.

وی افزود: صرف نظر از اصلاح قیمت‌ها در کوتاه مدت، موضع پولی انبساطی فدرال رزرو و افزایش انتظارات تورمی احتمالا سبب خواهد شد تا روند حرکت قیمت طلا در طول سال جاری همچنان افزایشی باقی بماند.

کوپر بیان کرد: آمارهای ناامیدکننده از میزان رشد خرده فروشی در آمریکا نیز زمینه را برای حرکت طلا به سمت رقم یک هزار و ۸۵۰ دلار آماده کرده است.

سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت آمریکا دیروز کاهش داشت و سبب افت هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا شد. شاخص دلار نیز روز گذشته با افت ۰.۴ درصدی مواجه و موجب ارزان‌تر شدن طلا برای خریداران ارزهای غیردلاری شد.

لازم به توضیح است که سایر آمارهای اقتصادی منتشر شده در آمریکا طی هفته اخیر نشان داد که قیمت‌های مصرف کننده بیش از حد انتظار رشد داشته و ادعاهای هفتگی بیکاری به پایین‌ترین رقم ۱۴ ماه گذشته رسیده است. این آمارها نگرانی‌ها از رشد تورم و چشم‌انداز افزایش نرخ تورم را تقویت کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.