دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
افزایش قیمت دلار در بازار جهانی در پی ریزش طلا
30 فروردین 1402 - 10:49
شناسه : 34237
قیمت طلای جهانی با افزایش ارزش دلار و چشم‌انداز نرخ فدرال رزرو کاهش می‌یابد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، قیمت طلا امروز(چهارشنبه) با افزایش ارزش دلار آمریکا کاهش یافت، با توجه به اینکه معامله‌گران چشم‌انداز افزایش نرخ‌بهره فدرال رزرو را بار دیگر و قبل از توقف، در ماه مه مورد بررسی قرار دادند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۱۴ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۰۰۴ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۲۰۰۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و طلا را برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند گران کرد.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس گفت: بانک مرکزی ایالات‌متحده بر اساس داده‌های اخیر و پایداری تورم، باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد در حالی که به نظر می‌رسد اقتصاد به رشد خود ادامه می‌دهد.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت که بانک مرکزی ایالات‌متحده احتمالاً یک افزایش نرخ دیگر در پیش دارد و بازارها با احتمال ۸۳.۲درصدی برای افزایش ۲۵واحدی در ماه مه قیمت‌گذاری می‌کنند.

طلا به عنوان پوششی در برابر تورم و عدم قطعیت‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود اما نرخ‌های بهره بالاتر جذابیت دارایی‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز سه‌شنبه از ۹۲۵.۷تن در روز دوشنبه ۰.۱۶درصد کاهش یافت و به ۹۲۴.۲۵ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱درصد افزایش به ۲۵.۲۳دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۱درصد کاهش یافت و به ۱۰۸۱دلار و ۶۶سنت رسید و پالادیوم با ۱.۲درصد افزایش به ۱۶۲۷دلار و سه سنت رسید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.