دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
افزایش مجدد شاخص بورس
20 تیر 1400 - 17:44
شناسه : 14978
براساس گزارش‌های منتشر شده، شاخص کل در بازار بورس روز یکشنبه، ۲۰ تیر ماه، ۱۴ هزار و ۵۳۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۸۵ هزار واحد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، برپایه معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۴۲۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۳ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد. همچنین شاخص کل هم‌وزن با پنج هزار و ۱۱۹ واحد افزایش به ۳۹۷ هزار و ۶۰۶ واحد و شاخص قیمت هم‌وزن با سه هزار و ۲۶۲  واحد رشد به ۲۵۳ هزار و ۳۶۷ واحد رسیده است. شاخص بازار اول ۱۵ هزار و ۶۰ واحد و شاخص بازار دوم ۱۴ هزار و ۴۷۸ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولادمبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۱۰ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با ۸۵۸ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۷۹۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۷۰۹ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۴۹۵ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۴۱ واحد، شرکت سرمایه گذایر غدیر (وغدیر) با ۴۳۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۱۶ واحد و  پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۸۷ شرایط مساعدی را برای بورس به ارمغان آوردند.

در مقابل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۲۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری استان همدان (وسهمدا) با ۹۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی (وسرضوی) با ۸۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری استان هرمزگان (وسهرمز) با ۶۷ واحد، سیمان فارس (سفار) با ۶۵ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری استان گلستان (وسگلستا) با ۶۰ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری استان اصفهان (وسصفا) با ۵۲ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد لیزینگ کارآفرین (ولکار)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، ایران خودرو و (خودرو) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) جزو نمادهای پرتراکنش بودند.

گروه خودرو نیز در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد. لذا در این گروه یک میلیارد و ۷۸۰ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز حدود ۱۹۲ افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۶۱۸ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار دو میلیارد و ۷۳۹ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۲۶ هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نماد پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ‌آهن گهرزمین (کگهر)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، بیمه تجارت نو (بنو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و بیمه سامان (بساما) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) و صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیرا) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.