دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
افزایش میزان استخراج معادن در کهگیلویه و بویراحمد
22 اردیبهشت 1400 - 18:57
شناسه : 12113
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، گفت: میزان استخراج از معادن استان سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۲ با افزایش سه برابری به دو هزار و۷۳۹ تن رسیده است.
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سالار حسین‌پور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: میزان استخراج معادن کهگیلویه و بویراحمد در زمان شروع فعالیت دولت تدبیر و امید ۹۰۰ تن بود. البته افزایش تعداد معادن فعال از دلایل جهش سه برابری استخراج معادن در استان بوده است در همین راستا تعداد معادن فعال کهگیلویه و بویراحمد که در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۹ فقره بود در پایان سال ۱۳۹۹ به ۵۳ فقره رسید.

وی افزود: هم‌اکنون ۸۲۳ نفر در حوزه معادن کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می‌کنند در حالی که هشت سال پیش ۶۱۴ نفر در معادن استان مشغول بکار بوده‌اند. علاوه بر این افزایش ۲۵ درصدی اشتغال در معادن استان ارمغان بالا رفتن میزان استخراج از معادن این استان است که در سایه تلاش برای افزایش سرمایه‌گذاری و بهره‌وری بهینه از این حوزه امکان‌پذیر شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد همچنین از افزایش ۵ برابری میزان سرمایه‌گذاری حوزه معادن کهگیلویه و بویراحمد در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری برای رونق تولید معادن استان در سال ۱۳۹۹ به ۸۳۵ میلیارد ریال افزایش یافت. این معادن شامل سیمان، مرمریت، آهک، گچ، سنگ لاشه، مارن، شن، ماسه، فسفات، بوکسیت و سلستین است.

حسین‌پور با اشاره به اینکه میزان پروانه بهره‌برداری صادر شده معادن استان در سال ۹۲، ۲۳۱ فقره بود، بیان کرد: تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده معادن کهگیلویه وبویراحمد در ۱۳۹۹ به ۲۷۹ فقره افزایش یافته است. علاوه بر این پنج هزار و۶۰۰ کیلومتر از مساحت استان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم موردپی جویی و مطالعه مقدماتی قرار گرفت این در حالی است که تا پیش از سال ۱۳۹۲ تنها چهار هزار و۴۰۰ کیلومتر از مساحت استان مورد پی جویی و مطالعه مقدماتی قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: مساحت اکتشاف نیمه تفضیلی و تفضیلی کهگیلویه و بویراحمد که تا هشت سال پیش ۱۰۰ کیلومتر بود در زمان حاضر به ۱۵۰ کیلومتر افزایش یافته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هم‌اکنون هفت هزار و۱۴ کیلومتر از مساحت استان در حال انجام مطالعات پی‌جویی است.

حسین پور عنوان کرد: تجدیدناپذیری، انفال بودن منابع معدنی،اهمیت ارزآوری و کمک به توسعه صادرات غیرنفتی، ظرفیت تامین نیازهای بخش گسترده‌ای از صنایع داخلی در اقتصاد ملی و روند پیشرفت کشور از مزایای رونق بهره‌وری از معادن است.

لازم به توضیح است که براساس آمار موجود، بیشترین معادن استان در شهرستان بویراحمد با ۲۲ مورد و بیشترین معادن فعال در شهرستان گچساران با ۱۲ مورد واقع شده‌اند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.