یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 3 March , 2024 ساعت ×
افزایش ۱۹۳ درصدی صادرات بخش معدن
23 خرداد 1400 - 9:34
شناسه : 13627
بررسی آمارهای رسمی حاکی از صادرات بیش از ۶۶۷ میلیون دلاری محصولات حوزه معدن و صنایع معدنی در نخستین ماه سال ۱۴۰۰ است که در هم‌سنجی با سال گذشته رشد ۱۹۳ درصدی نشان می‌دهد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در نخستین ماه سال جاری بیش از چهار میلیون و ۳۹۳ هزار تن انواع محصولات حوزه معدن و صنایع معدنی به ارزش ۶۶۷ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۳۴۷ دلار صادر شد. بیشترین میزان صادرات در این مدت مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با ۴۰۶ میلیون و ۳۴۸ هزار دلار بود که ۶۰.۸ درصد صادرات را به خود اختصاص داد که در مقایسه با فروردین‌ماه سال گذشته رشد ۲۰۳ درصدی داشته است.

رتبه دوم صادرات در این مدت به مس و محصولات پایین‌دستی رسید. کارخانه‌های ایرانی در فروردین‌ماه بیش از ۵۵ میلیون و ۶۸۰ هزار دلار مس و محصولات پایین‌دستی صادر کردند که نشان از رشد ۱۷۷ درصدی دارد.

همچنین سایر معادن و صنایع معدنی با ۵۴.۸ میلیون دلار و رشد ۲۵۶ درصدی، زنجیره سیمان با ۴۴.۵ میلیون دلار و رشد ۶۵ درصدی، زنجیره آلومینیوم و محصولات با ۲۷.۵ میلیون دلار و رشد ۲۴۸ درصدی، زنجیره فلز روی با ۲۴ میلیون دلار و رشد ۲۷۷ درصدی، آهن‌اسفنجی با ۱۵.۷ میلیون دلار و رشد ۲۹۲ درصدی، سنگ‌آهن دانه‌بندی با ۱۴.۶ میلیون دلار و رشد ۶۰۲ درصدی، انواع سنگ و محصولات مرتبط با ۱۱.۲ میلیون دلار و رشد ۲۳۰ درصدی و زنجیره سرب با ۳.۴۸ میلیون دلار و رشد ۴۶۱ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

لازم به توضیح است که بیشترین میزان رشد صادرات با دو هزار و ۳۸ درصد متعلق به انواع محصولات سفال، آجر، سرامیک و کاشی بود. در فروردین‌ماه امسال بیش از چهار هزار و ۱۷۱ تن از این محصولات به ارزش ۲.۵ میلیون دلار صادر شد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.