پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
افزایش ۹ هزار واحدی شاخص بورس
26 شهریور 1402 - 16:38
شناسه : 35841
بازار سرمایه امروز یکشنبه 26 شهریور ماه روند روبه‌‎رشدی را تجربه کرد و شاخص کل بورس با افزایش حدود 9 هزار واحدی، به دو میلیون و ۱۳۵ هزار واحد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، شاخص کل بورس با رشد ۹ هزار و ۵۰ واحدی نسبت به روز گذشته، روی کانال دو میلیون و ۱۳۵ هزار واحد ایستاد.

شاخص کل هم وزن نیز رشد پنج هزار و ۱۵۴ واحدی را تجربه کرد و عدد ۷۲۳ هزار و ۱۷۶ واحد را به ثبت رساند. امروز بیش از ۳۸۹ هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر ۷۴ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال انجام شد.

پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت تهران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، مخابرات ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان، جزو نمادهای بازار سرمایه بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و به غیر از صنایع پتروشیمی خلیج فارس، همه این نمادها روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس نیز روند صعودی وجود داشت. شاخص کل در این بازار با رشد ۱۲۷ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، روی کانال ۲۶ هزار و ۵۴۵ واحد ایستاد. در این بازار نیز بیش از ۲۱۳ هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر ۶۷ هزار و ۱۶ میلیارد ریال داشت.

پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت لاوان، فرابورس ایران، بانک دی، پلیمر آریا ساسول، فولاد هرمزگان جنوب و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان به غیر از پلیمر آریا ساسول و فولاد هرمزگان جنوب، دیگر نمادهای فرابورسی مذکور روند مثبتی را تجربه کردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.